Žinios. „Vilniaus vandenims“ skirta 7,5 mln. bauda: tyrimai rodo, kad teršalai siejami su daugybe ligų

LRT TELEVIZIJA

2020.06.29 14:11

Premjeras Saulius Skvernelis prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė parlamentaro Rimanto Sinkevičiaus kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą, pranešė Vyriausybė.

Premjeras sako, kad parlamentarą Rimantą Sinkevičių ekonomikos ministru pasiūlė, įvertinęs jo užimamas pareigas Seime bei ankstesnę patirtį. Pasak Sauliaus Skvernelio, šis kandidatas „turi gebėjimų, kompetencijų, politinės ir ministro patirties“.

Kas taps naujuoju Lenkijos prezidentu, lems antrasis rinkimų turas, kuris vyks liepos 12 d.. Jame rungsis antros kadencijos siekiantis Andrzejus Duda, už kurį balsavo 43 proc. rinkėjų ir Varšuvos meras Rafałas Trzaskowskis, surinkęs 30 proc. balsų.

Abiturientai laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Tą daryti buvo pasirinkę daugiau nei 17 tūkstančių kandidatų, mokyklinį – pusdevinto tūkstančio.

Šiuo metu Trišalė taryba pradeda tartis dėl kitų metų minimalios mėnesio algos. Dabar popieriuje ji yra 607 eurai ir, profsąjungų teigimu, turėtų didėti.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas vienas koronaviruso atvejis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, jis - įvežtinis, asmuo per Amsterdamą grįžo iš Niujorko.

Po Valstybės gynimo tarybos posėdžio krašto apsaugos ministras pareiškė, kad jeigu dėl koronaviruso protrūkio sumažėtų Lietuvos bendrasis vidaus produktas, atitinkamai mažėtų ir krašto apsaugai skiriamos išlaidos.

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono partijai „Respublika, pirmyn!“ nepavyko įsitvirtinti vietos valdžioje per vakar vykusius municipalinius rinkimus, kuriuose ši partija dalyvavo pirmą kartą. Balsuoti atėjo vos 34 proc. rinkėjų.

Pakistane, pietiniame Karačio mieste, ginkluoti užpuolikai ryte įsiveržė į vertybinių popierių biržos pastatą, prekybos salėje susprogdino granatą ir ėmė pliekti iš automatų.

Nuo penktadienio iki sekmadienio Lietuvos vandens telkiniuose nuskendo septyni žmonės: 5 vyrai ir dvi moterys.

Už taršą ftalatais „Vilniaus vandenims“ skirta pusaštunto milijono eurų bauda. Aplinkos apsaugos departamentas skelbia, kad atlikus patikrinimą nustatyta, jog ftalatus „Vilniaus vandenys“ be leidimo į aplinką leido ketverius metus.

Kauniečiai inžinieriai sukonstravo ir miesto gatvėse išbando kurjeriams skirtą automobilį. Netrukus ketinama pradėti ir pirmosios serijos gamybą. Pirkėjų, kol kas, žvalgomasi užsienyje, esą Lietuvoje dar trūksta geros kokybės dviračių takų.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.