Ryto allegro. „Facebook“ bando stabdyti išplėštų istorinių artefaktų prekybą

Kultūros puslapių spaudoje apžvalga. Pokalbis su Ignalinoje dirbančia režisiere Jolanta Narbutaitiene apie specifiką, dirbant nedidelio miesto režisiere, kur vieni kitus gerai pažįsta ir kai nuolat stinga pinigų teatriniams projektams.

JAV prieš 50 metų įkurta katalikiška lietuvių kultūros stovykla „Neringa“ šią vasarą dėl koronaviruso pirmą kartą per savo istoriją atšaukė vasaros renginius. Kokia lietuvybės puoselėjimo svarba, gyvenant kitoje kultūroje?

Pasaulio kultūros apžvalga: koncertas augalams, nevykusi restauracija Ispanijoje, Tailando urbanizacija išstumia šventyklas. „Facebook“ bando stabdyti išplėštų istorinių artefaktų prekybą, o Kobaino gitara turi naują savininką.

Naujuoju Lietuvos meno kūrėjų asociacijos vadovu tapo fotomenininkas Jonas Staselis. Pokalbis su juo apie menininkų politinį išprusimą ir bendrystės poreikį.

Rekonstrukcijos įkarštyje atsidūrusi Kauno sporto halė kelia naujas diskusijas: ar atsakingai vykdomi atnaujinimo darbai ir ar bus išsaugotas objekto autentiškumas?

Ar tikrai Lietuva lyderiauja pasaulyje pagal interneto greitį? Ir ką apskritai reiškia greitas internetas? Apie tai pasakoja KTU Informacinių technologijų departamento direktorius Arvydas Žiliukas.

Ved. Indrė Kaminckaitė.