Panorama. Mamos gimtinėje su tėvu apsilankęs Nausėda sako, kad patarėjų pasitraukimas – normalus procesas

mano, kad Žukas galimai nebuvo pasiruošęs staigiems pokyčiams

Darbėnų miestelio šventėje sekmadienį dalyvavęs prezidentas Gitanas Nausėda žurnalistams plačiau pakomentavo žinią apie pastaruoju metu jo komandą paliekančius žmones. Prezidentas pažymėjo, kad jo pasirinkimas dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos grupės vadovo, paskiriant Darių Kuliešių, siunčia aiškią žinią ir apie jo darbinius prioritetus. G. Nausėda tikino, kad tai, jog net keli patarėjai beveik vienu metu palieka komanda, yra planuoti dalykai.

Artėja automobilių registracijos mokestis. Nuo liepos teks susimokėti už pirmą kartą Lietuvoje registruojamus taršius automobilius ir už tuos, kurios keičia savininką. „Regitros“ skaičiavimu, dažniausia mokesčio suma bus 150-200 eurų ir daliai žmonių, ypač perkantiems pigius automobilius, tai bus nemaloni staigmena.

Lenkijoje vyksta prezidento rinkimai, kuriuose varžosi 11 kandidatų. Jeigu nei vienam iš jų nepavyks surinkti daugiau nei pusės balsų, tuomet po dviejų savaičių vyks antrasis turas. Jame, labiausiai tikėtina, kad varžysis rinkimų favoritas, dabartinis prezidentas Andrzejus Duda ir Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis. Šie rinkimai laikomi bene svarbiausiais per 30 metų.

Nuo ryto balsuoti Lenkijos prezidento rinkimuose į Lenkijos ambasadą Vilniuje rinkosi ir Lietuvoje gyvenantys ar viešintys lenkai. Vien Vilniaus apskrityje jų gyvena daugiau nei 100 tūkst., o iš viso Lietuvoje – daugiau kaip 160 tūkst. Rinkimų apylinkės pirmininkas sako, kad balsuojančiųjų aktyvumas didelis.

Koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje perkopė 10 milijonų ir nusinešė apie pusę milijono gyvybių.

Prezidentas sako nemanantis, kad daug diskusijų sukėlęs laikinas paplūdimys sostinės Lukiškių aikštėje kiršina visuomenę, nors galima rasti kitą vietą panašaus pobūdžio atsipalaidavimui, kad visi liktų patenkinti.

Naudotis laisva valstybės žeme nori ir stambūs ūkininkai, ir mažažemiai. Jaunieji ūkininkai skundžiasi, kad suteikus pirmenybę nuomotis valstybės žemę, su ja besiribojančių sklypų savininkams, kitiems pretendentams nebelieka tokios galimybės. Nacionalinės žemės tarnybos atstovas sako, kad tvarka pakoreguota siekiant didesnio skaidrumo.

Ūkininkai nerimauja dėl padažnėjusių vagysčių iš traktorių. Naktimis iš žemės ūkio technikos vagiama navigacinė, automatinio vairavimo įranga. Nuostoliai skaičiuojami dešimtimis tūkstančių. Anot policijos pareigūnų, pavogta įranga dažniausiai realizuojama Ukrainoje, Baltarusijoje. Saugantis vagių, ūkininkams pareigūnai pataria montuoti sekimo priemones ir pasirūpinti geresne vaizdo stebėjimo kamerų apsauga.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau