Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Graikiškas jogurtas, medus ir vaisiai – mišinys Nidos Degutienės rankomis virto pasakiškais ledais!

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – paskutinis 2020-ųjų birželio šeštadienis, kuris iš pat ryto džiugino mus saule. Ne ką mažiau džiaugsmo suteikė ir tradicija vienam žinomam žmogui tapti laidos vedėjų vienai laida, o šį kartą ši galimybė atiteko atlikėjai Jurgai Šeduikytei. Pokalbiai su Jurga, gaivios bei rimtos temos laukia Jūsų.

Laidos pradžioje – pokalbis su atlikėja Jurga Šeduikyte. Ji sako, kad šiuo metu neriboja savęs – yra svajonėse rašyti, režisuoti bei šokti, tik viską mėgsta daryti paeiliui. Tiesa ji pripažįsta, kad kurį laiką buvo nežinomybės būsenoje, tačiau viskas pagaliau nurimo, nes, kaip pati Jurga sako, protas ėjo atskirai nuo jausmų. Su žaviąja atlikėja kalbasi Ignas Krupavičius.

Šeštadienio „Labo ryto“ tradicija – muzikos, knygų ir filmų rekomendacijos. Šį rytą savo mėgstamiausiais dalijasi desertų kūrėja Liucina Rimgailė.

Prie Jurgos patyrimų sugrįžtame su įdomia naujiena. Atlikėja sako, kad kurį laiką sapnavo tokius „kruvinus“ sapnus, jog daugiau to sapnuoti ji negalėjo. Todėl Jurga nusprendė negatyvias mintis paversti šviesiu animaciniu filmuku, kuriame vaizduojama ant fortepijono jūroje plaukianti mergaitė. Kur ši istorija veda toliau bei kaip vyko kūrybinis procesas papasakoti padėjo ir filmo prodiuserė Giedrė Burokaitė bei animatorė Lina Vaiškūnaitė.

Šiuolaikinio indie-folko grupė „Kamanių šilelis“, reaguodama į paskutiniu metu vykstančius įvykius JAV ir pasaulyje bei solidarizuodamasi su rasizmą ir kitokią socialinę priespaudą išgyvenančiais žmonėmis, visai neseniai pristatė naują dainą bei vaizdo klipą „Dulkės“. Šiandien studijoje, atlikę dainą „Namai“, duetas pristato albumą „Devyni“. Kaip patys sako, albumo pavadinimą padiktavo kelios paprastos priežastys, tačiau viena iš jų šiai grupei yra tikrai svarbi.

Nusišypsokite! Sako jums fotografas – tiesa, šiais laikais skaitmeninis, o, nuotraukos panorėjus, gali būti atspaudžiamos bet kur – kad ir ant kasdienės kaukės. Apie tokį belgų sumanymą pasakoja „Margas pasaulis“.

Ar įsivaizduojate, kad nuo Vilniaus iki Trakų būtų galima važiuoti 4 valandas – be kamščių ar kitų kliūčių? Taip įmanoma, jei važiuosite vingiuotais, neasfaltuotais ar kitokiais keliukais bei sieksite tikslo ne kuo greičiau, o kuo įdomiau. Būtent su tokia idėja šį rytą į kelionę pasileido visureigių ekskursija, kurios organizatorius Vaidotas Marozas sako, jog visureigis kenčia mieste – jam norisi ištrūkti į gamtą, kaip ir žmogui. Apie tokių kelionių naudą ne tik iš pramoginės, bet ir sporto pusės – pokalbyje su dalyviais.

Apie Jurgos Šeduikytės pomėgius šį rytą išgirstame vis daugiau – šiandien ji atskleidžia, kad kartu su psichologu Gintaru Šmatavičiumi ji rašo knygą apie santykį su savimi. Atlikėja sako, kad viskas prasidėjo nuo terapijos seansų, tačiau liko tiek daug neužduotų klausimų, bet tiek pat daug buvo surinkta ir vertingų patarimų, kuriuos verta sudėti į vieną vietą. Apie tai, kuo vyras skiriasi nuo moters ne fiziologiškai bei kiti klausimai, į kuriuos atsako psichologas.

Maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė į studiją atvyko atgaivinti laidos vedėjų! O iš tiesų ant stalo – ledai, kurie yra patys sveikiausi bei kuo gražiausios formos. Nida sako, kad šį saldumyną galima pasigaminti patiems visai neužtrukus, o graikiško jogurto, medaus bei vaisių mišinys nepaliks abejingų! Sužinokite ir taip, ar ledus būtų galima gamintis su daržovėmis.

Vandenlenčių sportas – populiarėjanti pramoga mūsų šalyje, tačiau tuo pačiu ji yra ir nelengva. Vandenlenčių sporto entuziastai Justas Abromavičius ir Laurynas Gramba papasakojo, kaip taisyklingai mokytis šio sporto bei kokie pratimai yra svarbiausi.

Visame pasaulyje muzikantai ieško naujų būdų, kaip pasiekti klausytojus. Išsiilgę gyvos publikos, vieni rengia kamerinius koncertus, kiti renkasi neįprastas vietas. Štai Italijoje gyva muzika suskambo ežere.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau