Žinios. Jungtinėse Valstijose fiksuojami rekordiniai koronaviruso atvejų šuoliai

Pernai rudenį Vilniuje kėsintasi įvykdyti teroro aktą, penktadienį pranešė prokuratūra. Teismui perduota byla, kurioje asmuo kaltinamas pasikėsinimu sugadinti svetimą turtą dideliu mastu, įbauginti visuomenę, sukelti pavojų daugelio žmonių gyvybei ir padaryti didelę žalą Lietuvoje veikiančioms finansinėms įmonėms įvykdydamas jo planuotą teroro aktą. Jūsų dėmesiui – Lietuvos policijos medžiaga.

Penktadienį Seimas pritarė Valstybinio plėtros banko steigimui. Savo sprendimu parlamentas Vyriausybę įpareigojo kreiptis į Europos Komisiją dėl techninės paramos dar iki šių metų rudens. Valstybinio plėtros banko idėja keliama jau seniai – ji buvo įrašyta ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programoje, tačiau veiksmų šiai idėjai įgyvendinti iki šiol nebuvo imtasi.

Dėl vandens taršos draudžiama maudytis Smiltynės paplūdimiuose.

Šiuo metu Maskvoje vykstantis teismas garsų teatro ir kino režisierių Kirilą Serebrenikovą pripažino kaltu už sukčiavimą vadinamojoje „Septintosios studijos“ byloje. Kaltinimus režisierius neigia, o jo šalininkai bylą vadina sufabrikuota.

Jungtinėse Valstijose fiksuojami rekordiniai koronaviruso atvejų šuoliai primena, kad epidemija – dar nenugalėta. Šalies prezidentas Donaldas Trumpas ir toliau tikina, kad skaičiai dideli dėl masinio testavimo, tačiau ekspertai įspėja, kad užsikrėtusiųjų daugėja, nes žmonės pavargo nuo karantino ir nebesilaiko atstumo, nedėvi kaukių.

Po trijų mėnesių pertraukos šiandien pradeda dirbti Paryžiaus pietinėje dalyje esantis Orli oro uostas. Naktį pakilo pirmasis lėktuvas, skraidinantis keleivius į Portą.

Praėjusią parą koronavirusas nustatytas Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojui ir mažamečiui, izoliuota – dešimtys asmenų. Į epidemiologų akiratį pateko vaikų darželis.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Kėdainių rajone nuo policijos bėgęs Ukrainos pilietis sukėlė avariją, per kurią žuvo du žmonės.

Seimas penktadienį priėmė naują Lobistinės veiklos įstatymą, juo įtvirtintas vadinamasis kryžminis deklaravimas, kai politikų ir interesų grupių atstovų susitikimus turi deklaruoti abi pusės.

Aplinkos ministerija dėl gegužę kritusių stumbrų, stabdo stumbryno įrengimą Varėnos rajone. Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai pavesta ištirti, kodėl trys iš penkių stumbrų nugaišo perkėlimo metu.

Po daugelio protestų dėl neaiškių statybų labiausiai saugomose Lietuvos vietose, tokiose kaip UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąraše esanti Kuršių nerija ar istorinis Vilniaus centras, Kultūros ministerija imasi keisti kultūros paveldo išsaugojimo koncepciją. Patvirtintas dokumentas nurodo svarbiausias kultūros paveldo apsaugos kryptis, planuojama keisti įstatymą. Oponentai ir architektų bendruomenė teigia, kad būtina skirti daugiau pinigų istoriniams pastatams restauruoti, kai tie pastatai priklauso privatiems žmonėms ar įmonėms.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau