Laba diena, Lietuva. Dubnikovas: valstybiniu banku „valstiečiai“ bando pažadinti elektoratą

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ įžvalgomis dalinasi politologė Rima Urbonaitė. Pokalbyje – 3 temos: Gitano Nausėdos komandoje įvyko pokyčiai – pasitraukė trys patarėjai. Ka tai reiškia? Taip pat Rima Urbonaitė neapeis ir itin eskaluojamos temos – kaip politikai naudojasi Lukiškių aikšte?

Iššūkiai E. Macronui namuose ir užsienyje. Prancūzijos savivaldos rinkimai gali pakeisti ir vyriausybę. Rinkimai – jau šį savaitgalį. Situacija Prancūzijoje domėjosi užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Daugiau įpareigojimai politikams ir lobistams. Seimas penktadienį priėmė naują Lobistinės veiklos įstatymą, juo įtvirtintas vadinamasis kryžminis deklaravimas, kai politikų ir interesų grupių atstovų susitikimus turi deklaruoti abi pusės. Kodėl įstatymas priimtas skubos tvarka? Komentuoja Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Po daugelio protestų dėl neaiškių statybų labiausiai saugomose Lietuvos vietose, tokiose kaip UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąraše esanti Kuršių nerija ar istorinis Vilniaus centras, Kultūros ministerija imasi keisti kultūros paveldo išsaugojimo koncepciją. Patvirtintas dokumentas nurodo svarbiausias kultūros paveldo apsaugos kryptis, planuojama keisti įstatymą. Oponentai ir architektų bendruomenė teigia, kad būtina skirti daugiau pinigų istoriniams pastatams restauruoti, kai tie pastatai priklauso privatiems žmonėms ar įmonėms.

Penktadienį Seimas pritarė Valstybinio plėtros banko steigimui. Savo sprendimu parlamentas Vyriausybę įpareigojo kreiptis į Europos Komisiją dėl techninės paramos dar iki šių metų rudens. Valstybinio plėtros banko idėja keliama jau seniai – ji buvo įrašyta ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programoje, tačiau veiksmų šiai idėjai įgyvendinti iki šiol nebuvo imtasi. Apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pokalbis su Bankų asociacijos analizės vadovu Viliumi Tamkvaičiu ir Verslo konfederacijos viceprezidentu Mariumi Dubnikovu.

Bičių terapija. Kelionė į Kretingos rajoną. Ar įsivaizduojate ramų poilsį ar net miegą bičių apsuptyje? Kretingos rajone vienos sodybos šeimininkai kviečia į bičių terapijos seansus.

Populiariausi pirkiniai po karantino. Kaip karantinas pakeitė mūsų į įpročius? LRT žurnalistė Jurga Čeponytė pasidomėjo, kokie pirkiniai buvo populiariausi po karantino.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ keliamės į tyrimų laboratoriją, kur archeologiniai radiniai atskleidžia ne tik Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žmonių buitį, bet ir kaip senovėje gyveno šunys. Plačiau pasakoja tyrimus vykdantys Vilniaus universiteto Istorijos katedros mokslo darbuotoja dr. Giedrė Piličiauskienė ir Valdovų rūmų muziejaus archeologas dr. Povilas Blaževičius.

Juodkrantėje vyksta tarptautinis smėlio skulptūrų simpoziumas. Kaip kuriamos smėlio skulptūros? Tema domėjosi žurnalistė Jovita Gaižauskaitė.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau