Labas rytas, Lietuva I d. Išskirtinis tyrimas: mokslininkai aiškinasi, kaip ir kokie viduramžiais gyveno šunys

Birželio 26 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių aktualijų spaudoje apžvalga. Šįkart ji – su Jovita Vitkauske. O tuomet – ir „Coldplay“ bei Big Sean daina „Miracles“.

Archeologiniai radiniai stebina ir mokslininkus: tyrimai rodo, kad dvaruose gyvenę šunys buvo išskirtiniai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ keliamės į tyrimų laboratoriją, kur archeologiniai radiniai atskleidžia ne tik Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žmonių buitį, bet ir kaip senovėje gyveno šunys. Plačiau pasakoja tyrimus vykdantys Vilniaus universiteto Istorijos katedros mokslo darbuotoja dr. Giedrė Piličiauskienė ir Valdovų rūmų muziejaus archeologas dr. Povilas Blaževičius.

Subtilu-Z – „Sailors (GeraiGerai Remix)“.

Kino teatruose prisikaupė premjerų: tarp jų – ir Karolio Kaupinio „Nova Lituania“. Kino teatrams po truputį atveriant duris, kviečiame ir vėl pasinerti į kino pasaulį. Premjerų prisikaupė nemažai – dokumentika, romantinės komedijos, šiek tiek kriminalų ir veiksmo, o taip pat ir lietuviška Karolio Kaupinio istorinė drama „Nova Lituania“. Pasakoja kolegė Audra Avižiūtė.

Žygių baidarėmis organizatorius džiaugiasi: gamtos atžvilgiu žmonės tapo sąmoningesni. Vasara – metas, vargiai atsiejamas nuo plaukimų baidarėmis. Ir nors šiemet jų sezonas prasidėjo vėliau, norinčiųjų pasimėgauti šia turizmo šaka – apstu. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbamės su žygių baidarėmis organizatoriumi Pauliumi Drilinga. Jis akcentuoja, kad žmonės tapo sąmoningesni ir išsiruošę į minėtuosius plaukimus labiau tausoja gamtą. O gamtą, pasak Pauliaus, reikia traktuoti ir saugoti kaip savo šeimos narį. Specialisto teigimu, Lietuva – puikiai tinkama baidarių plaukimams.

Barselonoje opera suskambo augalams – šie bus dovanojami medikams. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas vaizdo siužetui iš užsienio. Barselonoje opera skambėjo augalams. Sustatyta daugiau nei 2 tūkst. augalų vazonuose. Neįprasta opera – karantino pabaigos proga. Muziką atliko styginių kvartetas, o minėtieji augalai bus dovanojami medikams.

Pokalbis apie autorių teises: šios saugo kūrybą, o ne darbą ar žinias? Kiek surimtėkime ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pakalbėkime apie autorines teises. Advokatas Andrius Iškauskas pasakoja apie labai įdomią bylą, kai teismas sprendė, ar istoriniai, archeologiniai kostiumai gali būti saugomi autorių teisių. Panašu, kad ne: autorių teisės saugo kūrybą, o ne darbą, kai tam tikri kostiumai ar kūriniai yra atkuriami, o ne sukuriami. Plačiau apie tai – pokalbis studijoje.

Passenger – „Anywhere“.

Kretingiškis siūlo poilsį bičių apsuptyje: suręstame namelyje – tūkstančių vabzdžių terapija. Ar įsivaizduojate ramų poilsį ar net miegą bičių apsuptyje? Kretingos rajone vienos sodybos šeimininkai kviečia į bičių terapijos seansus.

Monique – „Planai“.

Iššūkį meta „Vasara su knyga“: kiekvienam jį įveikusiam – skirtukas, kurį reikės pasodinti. Vasara – puikus metas skaityti. O tą daryti skatina ir skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, vyksiantis ir apjungsiantis viešąsias bibliotekas jau penktąjį kartą. Plačiau apie iniciatyvą pasakoja projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau