Žinios. Pasaulį alina karščio bangos: atsivėsinti šią savaitę sunku net Sibire

Prezidentūrą palieką trys prezidento Gitano Nausėdos vyriausieji patarėjai: Nacionalinio saugumo grupės vadovas Jonas Vytautas Žukas, Švietimo ir kultūros grupės vadovė Sonata Šulcė ir vyriausiasis patarėjas komunikacijai Aistis Zabarauskas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad įstatymo projektas dėl Lukiškių aikštės bus priimtas dar šią sesiją, šiandien parlamentarai po pateikimo jam pritarė. Pasak R. Karbauskio, bet kokiu atveju aikštėje paplūdimio neliks. Vilniaus meras Remigijus Šimašius aiškina, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas, jog būtų galima džiaugtis iškovota laisve.

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien turėjo dalyvauti trijų Baltijos valstybių prezidentų susitikime Saremos saloje Estijoje, tačiau paskutinę minutę kelionę atšaukė. Pasak Antano Bubnelio, sprendimas nedalyvauti priimtas dėl to, kad su Latvija ir Estija nepavyko susitarti dėl elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės.

Po susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda Donaldas Trumpas paskelbė, kad amerikiečiai į Lenkiją perdislokuos dalį karių, kuriuos išves iš Vokietijos. A. Duda sveikino sprendimą didinti amerikiečių pajėgumus Lenkijoje, tačiau pabrėžė, kad nenorėtų, jog bendras amerikiečių karių skaičius Europoje mažėtų.

Oro uostų atstovai sako, kad kelionių lėktuvais verslas per karantiną pateko į tikrą oro duobę – naujausios prognozės rodo, kad šiemet bendras keleivių skaičiaus nuosmukis trijuose šalies oro uostuose sieks 50 proc., o skrydžių srautas bus 40 proc. mažesnis nei pernai. Pasak Lietuvos oro uostų atstovų, greičiausiai turėtų atsigauti į Lietuvą grįžtančių emigrantų srautai ir verslo skrydžiai, o lėčiausiai – užsakomieji.

Baidarių nuoma užsiimantys verslininkai sako, kad karantinas pavėlino baidarių sezono pradžią, o esą ir poilsiautojai tapo atsargesni. Tačiau Panevėžyje plaukimas baidare vienam vyrui baigėsi tragiškai – jis nuskendo. Per praėjusią parą Lietuvoje vandens telkiniuose nuskendo keturi žmonės.

Taivano kova su koravirusu tapo sėkmės istorija, tačiau ją temdo Kinijos politiniai žaidimai. Taivano ambasadorius Baltijos šalims sako, kad jo šalis buvo išstumta Pasaulio sveikatos organizacijai priimant sprendimus kovoje su pandemija, nes to reikalavo Kinija. Ekspertai pabrėžia, kad Kinijos bandymai plėsti įtaką per tarptautines organizacijas jau tapo ryškėjančia tendencija, verčiančia sunerimti. Po Taipėjaus atstovo kalbos Seime, Kinijos ambasadorius paprašė Lietuvos paaiškinimų.

Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir net Sibiro šiaurėje fiksuojamos karščio bangos. Nors dalis gyventojų patenkinti galimybe mėgaustis karščiais prie vandens, tačiau epidemiologai nerimauja, kad per tokius karščius į paplūdimius suskubę žmonės pamirš būtinybę saugotis.

Sportas. Lietuvos lengvosios atletikos metimo rungčių atstovai tradiciškai susirenka Birštone. Sezoną paprastai pradedantys balandį ar gegužę, kurortinį miestą pirmiesiems startams šiemet pasirinko ir keli Tokijo olimpinių žaidynių kandidatai.

Karantinui užsidariusi Belgija vieną geriausių Lietuvos motokrosininkų Arminą Jasikonį beveik 3 mėn. buvo sugrąžinusi namo. Komanda pasirūpino, kad pernai planetos pirmenybėse 7 vietą užėmęs A. Jasikonis turėtų visą techniką ir galėtų rengtis sezono atnaujinimui.

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos dviračių trenerių Narsutis Dumbauskas šią sportą šaką atvedė į šlovingus laikus. Ir nors beveik savo rankomis statytas bei daugiau nei 4 dešimtmečius puoselėtas Klaipėdos trekas baigia sugriūti, trenerio auklėtiniai vis dar kalba apie N. Dumbauską kaip apie dviračių sporto fenomeną, su kuriuo vėl žengtų nelengvu sportiniu keliu.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau