Dešimt balų. Kaip suvaldyti egzaminų stresą?

Dešimt balų

2020.06.25 16:30

Dešimt balų. Kaip suvaldyti egzaminų stresą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šią savaitę prasidėjo pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija. Šį pirmadienį moksleiviai laikė anglų kalbos egzaminą. Ankstesnių metų praktika rodo, kad anglų kalbos egzaminą mūsų abiturientai išlaiko geriausiai iš visų egzaminų ir daugumai gimnazistų šis egzaminas nekelia ypatingų baimių.

Bet štai lietuvių kalbos egzaminas, kurį dvyliktokai laikys kitą pirmadienį arba matematikos egzaminas, taip pat kiti valstybiniai brandos egzaminai, reikalingi įstoti į norimą studijų programą yra tai, kas ne vienam sukelia stresą.

Kodėl mums kyla stresas, juk atrodytų, egzaminai ar bet kokie kiti patikrinimai yra natūrali, paprasta gyvenimo dalis, tiesiog turi pademonstruoti, ko išmokai per visus dvylika metų.

O ir kaip ruošiantis egzaminams organizuoti mokymąsi: kiek laiko praleisti prie vadovėlių, kiek laiko užsiimti kita veikla, laisvalaikiu, hobiais? Kaip skiriasi streso valdymo technikos kai iki egzaminų ar kitų žinių patikrinimų dar yra savaitė ir, kai jau yra egzamino išvakarės ar rytas? Pagaliau, kas labiausiai padeda atsipalaiduoti, prasiblaškyti, bet kita vertus, neišmuša motyvacijos, susikaupimo?

LRT radijo švietimo laidoje "Dešimt balų" dalyvauja: ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Taikomosios organizacijos psichologijos modulio vadovė Margarita Pilkienė ir psichologė Birutė Ruplytė.

Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.