Žinios. Prezidentūrą palieka trys Nausėdos vyriausieji patarėjai: Žukas, Šulcė ir Zabarauskas

Prezidentūrą palieka trys prezidento Gitano Nausėdos vyriausieji patarėjai: nacionalinio saugumo grupės vadovas Jonas Vytautas Žukas, švietimo ir kultūros grupės vadovė Sonata Šulcė ir vyriausiasis patarėjas komunikacijai Aistis Zabarauskas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad įstatymo projektas dėl Lukiškių aikštės bus priimtas dar šią sesiją, šiandien parlamentarai po pateikimo jam pritarė.

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien turėjo dalyvauti trijų Baltijos valstybių prezidentų susitikime Saremos saloje Estijoje, tačiau paskutinę minutę kelionę atšaukė. Pasak Antano Bubnelio, sprendimas nedalyvauti priimtas dėl to, kad su Latvija ir Estija nepavyko susitarti dėl elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės.

Po susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda Donaldas Trumpas paskelbė, kad amerikiečiai į Lenkiją perdislokuos dalį karių, kuriuos išves iš Vokietijos. A. Duda sveikino sprendimą didinti amerikiečių pajėgumus Lenkijoje, tačiau pabrėžė, kad nenorėtų, jog bendras amerikiečių karių skaičius Europoje mažėtų.

Karantinas gerokai patuštino „Sodros“ biudžetą – vien ligos išmokų per tris mėnesius skirta daugiau nei 200 mln. eurų. O dar neaiški galutinė išlaidų suma nedarbo išmokoms, kurios tebeauga. Įplaukų kovą, balandį ir gegužę „Sodra“ gavo mažiau, nei planuota, nes dėl atleidimų ir prastovų sumažėjo surenkamų mokesčių. Vis dėlto dabar „Sodros“ vadovė sako, kad įplaukų srautas gerėja.

Koronaviruso infekcija užsikrėtė dar viena Santaros klinikų darbuotoja, dalyvavusi asmeninėje šventėje. Šiuo metu užsikrėtę keturi iš devynių šventėje dalyvavusių žmonių. Taip pat COVID-19 nustatytas iš Švedijos į Utenos apskritį grįžusiam asmeniui.

Taivano kova su koravirusu tapo sėkmės istorija, tačiau ją temdo Kinijos politiniai žaidimai.

Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, 55 m. Adas Jakubauskas paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generaliniu direktoriumi.

Šalyje populiarėja profesinis mokymas. Tai rodo beveik dvigubai išaugęs stojančiųjų į profesines mokyklas skaičius. Švietimo ministerijos atstovai sako, kad tokį populiarumą lėmė naujovės, kuriomis siekiama suartinti bendrąjį ugdymą su profesiniu mokymu.

Sportas. Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau