Laba diena, Lietuva. Aviacijos verslo prognozės: tikimasi, jog liepos mėnuo bus lūžinis

Lukiškių paplūdimys – politikų taikiklyje: šiandien Seime buvo registruotas projektas, kuriuo numatoma, jog aikštė skirta tik Laisvės kovų atminimui. Šį projektą registravo valstiečiai ir socialdarbiečiai – jų nuomone, juo siekiama politinio populiarumo, tačiau to kaina nėra adekvati. Nuotoliniu būdu kalbamės su puolimų sulaukusio Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi, kurį stebina istorijos neišmanymas – miesto aikštės visame pasaulyje yra patyrusios tai, kas baisu, ir tai, kas gražu.

Lietuvos oro uostai apžvelgia ir prognozuoja šiuos metus: kokios prognozės aviacijos verslui? Pastarieji mėnesiai sustabdė keliones, šiuo metu keleivių srautai – vis dar maži, tačiau teigiama, jog aviacija pamažu atsigauna ir liepos mėnuo bus lūžio taškas. Kas leidžia taip teigti, klausiame Lietuvos oro uostų aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

Rusija jau balsuoja dėl konstitucinių pataisų išankstiniame balsavime – šiandien balsuojama paštu ir rinkimų apylinkėse, formali balsavimo data – liepos 1-oji. Balsavimo laikotarpis pratęstas, kad kuo daugiau žmonių galėtų balsuoti ir galbūt suteikti Vladimirui Putinui pratęsti savo valdymą iki 2036-ųjų.

Taivano kova su koronavirusu tapo sėkmės istorija, tačiau ją temdo Kinijos politiniai žaidimai. Taivano ambasadorius Baltijos šalims sako, kad jo šalis buvo išstumta Pasaulio sveikatos organizacijai priimant sprendimus kovoje su pandemija, nes to reikalavo Kinija. Ekspertai pabrėžia, kad Kinijos bandymai plėsti įtaką per tarptautines organizacijas jau tapo ryškėjančia tendencija, verčiančia sunerimti. Po Taipėjaus atstovo kalbos Seime Kinijos ambasadorius paprašė Lietuvos paaiškinimų.

Kauno darželinukai nuo karščio gaivinasi lauko baseinuose. Lopšelio darželio „Rasytė“ kieme pastatyti du karkasiniai baseinai. Pirmieji juos išbandė visus metus plaukimo pamokas lankę vaikai. Artimiausiu metu įstaiga planuoja nusipirkti daugiau baseinų, kad jų užtektų visoms darželinukų grupėms.

„Sodra“ gyvenimą jau mato šviesesnį nei prieš mėnesį. Ir sako, kad gal net nereikės išnaudoti viso rezervo, jeigu Vyriausybė padengs per karantiną atsiradusias išmokas iš „Sodros“ biudžeto. Apie viską plačiau – „Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė ir „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Po susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda Donaldas Trumpas paskelbė, kad amerikiečiai į Lenkiją perdislokuos dalį karių, kuriuos išves iš Vokietijos. Manoma, kad JAV karių iškėlimas iš Vokietijos kelia grėsmių visam regiono saugumui. Apie tai – VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė.

Nors karantinas gerokai pakoregavo vandens turizmo mėgėjų veiklas, tačiau baidarių nuomotojai jau neatsigina užsakymų. Tiesa, išsiilgę pramogų neretai poilsiautojai nepaiso taisyklių ir pervertina savo jėgas, dėl ko įvyksta skaudžios nelaimės. Irklavimo treneriai sako, kad tokias pramogas turi rinktis tik itin geros sveikatos žmonės, nes šis sportas reikalauja daug jėgų. Praėjusią parą dėl sveikatos sutrikimų nuskendo baidare plaukęs sportininkas.

Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį – metas apžvelgti ateinančios savaitės orus: ar karščiai iš šalies nesitrauks visą vasarą? Apie tai pasakoja LHMT prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Ar norėtumėte pamatyti vaizdą, kuris atsiveria 60-ame dangoraižio aukšte? Kol Lietuvoje tokių dangų remiančių pastatų nėra, tokiais vaizdais galima pasimėgauti užkilus į lankytojams atvertą TV bokšto apžvalgos aikštelę.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau