Žinios. Koronavirusu užsikrėtė dar viena Santaros klinikų darbuotoja – ji dalyvavo asmeninėje šventėje

Prezidentūra nekomentuoja žinios, kad iš pareigų traukiasi iškart du prezidento Gitano Nausėdos vyriausieji patarėjai: Nacionalinio saugumo grupės vadovas Jonas Vytautas Žukas ir vyriausioji patarėja švietimui, mokslui ir kultūrai Sonata Šulcė.

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien turėjo dalyvauti trijų Baltijos valstybių prezidentų susitikime Saremos saloje Estijoje, tačiau paskutinę minutę kelionę atšaukė. Pasak Antano Bubnelio, sprendimas nedalyvauti priimtas dėl to, kad su Latvija ir Estija nepavyko susitarti dėl elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis žada, kad įstatymo projektas dėl Lukiškių aikštės bus svarstomas skubos tvarka ir priimtas dar šią sesiją. Pasak R. Karbauskio, bet kokiu atveju aikštėje šią savaitę įrengto paplūdimio neliks. Jis teigia, kad Vilniaus miesto valdžia įrengdama laikiną paplūdimį Lukiškių aikštėje pažeidė „bet kokius pagarbos mūsų istorijai principus“.

Po susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda Donaldas Trumpas paskelbė, kad amerikiečiai į Lenkiją perdislokuos dalį karių, kuriuos išves iš Vokietijos. A. Duda sveikino sprendimą didinti amerikiečių pajėgumus Lenkijoje, tačiau pabrėžė, kad nenorėtų, jog bendras amerikiečių karių skaičius Europoje mažėtų.

Karantinas gerokai patuštino „Sodros“ biudžetą – vien ligos išmokų per tris mėnesius skirta daugiau nei 200 mln. eurų. O dar neaiški galutinė išlaidų suma nedarbo išmokoms, kurios tebeauga. Įplaukų kovą, balandį ir gegužę „Sodra“ gavo mažiau, nei planuota, nes dėl atleidimų ir prastovų sumažėjo surenkamų mokesčių. Vis dėlto dabar „Sodros“ vadovė sako, kad įplaukų srautas gerėja.

Koronaviruso infekcija užsikrėtė dar viena Santaros klinikų darbuotoja, dalyvavusi asmeninėje šventėje. Šiuo metu užsikrėtę keturi iš devynių šventėje dalyvavusių žmonių. Taip pat COVID-19 nustatytas iš Švedijos į Utenos apskritį grįžusiam asmeniui.

Australijoje užfiksuotas didžiausias COVID-19 atvejų skaičiaus šuolis per 2 mėn., todėl Sidnėjuje ir jo regione pradedamas masinis testavimas. Lyginant su praėjusia savaite, atvejų skaičius ketvirtadaliu padidėjo ir Jungtinėse Valstijose, kur šiąnakt nustatyta daugiau kaip 35 tūkst. naujų atvejų. Peru dėl deguonies stygiaus ligoninėse mirė du kūdikiai, sirgę COVID-19.

Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, 55 m. Adas Jakubauskas paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generaliniu direktoriumi.

Seimas panaikino draudimą be specialaus leidimo atlikti kratas teisėjų gyvenamosiose ar tarnybinėse patalpose, automobiliuose. Už tai balsavo 101 Seimo narys, prieš buvo 1, 16 susilaikė.

Šalyje populiarėja profesinis mokymas. Tai rodo beveik dvigubai išaugęs stojančiųjų į profesines mokyklas skaičius. Švietimo ministerijos atstovai sako, kad tokį populiarumą lėmė naujovės, kuriomis siekiama suartinti bendrąjį ugdymą su profesiniu mokymu.

Italijos kalnuose slidinėjimo sezono vasaros pertrauka, keltuvai snaudžia, bet daug darbo turi gamtosaugininkai, kurie specialiu brezentu baigia dengti ledyną, kad jį apsaugotų nuo saulės spindulių. Per pastarąjį trisdešimtmetį nutirpo trečdalis Prezenos ledyno Italijos šiaurėje.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau