Labas rytas, Lietuva II d. Pagaliau: kino teatruose nuo rytojaus – Karolio Kaupinio „Nova Lituania“

„Nova Lituania“ – jau rytoj: kaip filmas bus sutiktas, smalsu ir pačiam Karoliui Kaupiniui. Pagaliau! Debiutinis kino režisieriaus Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“ rytoj pradedamas rodyti ir Lietuvos kino teatruose. Ta proga – pokalbis su kino juostos autoriumi, o taip pat ir su pagrindinį vaidmenį šiame filme atlikusiu aktoriumi Aleksu Kazanavičiumi. „Nova Lituania“ jau ne kartą susilaukė pripažinimo užsienyje, tad kaip filmas bus sutiktas Lietuvoje – smalsu ir pačiam K. Kaupiniui.

Pirmieji begemotukės panirimai: ilgainiui gilus baseinas taps gyvūno namais. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Prancūzijos zoologijos sode gyvenančiai begemotei dar nėra nė mėnesio. Prieš porą dienų ji pirmąkart panėrė. Ilgainiui gilus baseinas taps jos namais.

Nežino ir dalis vilniečių: į ŠMC kiemą kviečia net 12 skulptūrų. Kartais norint pasivaikščioti po skulptūrų parkus ar kiemus tenka vykti už miesto ar bent jau už jo centro. O štai mūsų kolegos sostinėje užsuko pasižvalgyti po Senamiestyje esančio Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skulptūrų kiemą. Apie tai, ką jie ten išvydo – vaizdo siužete. Pasakoja ŠMC kuratorė Neringa Bumblienė.

Mopsų augintojos šypsosi: šis šuo puikiai tinka tinginiui. LRT vidiniame kiemelyje – neįprasti svečiai! Čia apsilankė net penki mopsai ir dvi jų šeimininkės – seserys Milana ir Ingrida. Pirmasis mopsiukas Milanos gyvenime atsirado dar prieš 15 m., o dabar namuose jų – net devyni. Mopsų augintojos šypsosi: šios veislės šunys puikiai tinka tinginiui. O jei rimčiau, mopsai, pasak Ingridos, prisitaiko prie bet kokio charakterio.

Saulius Prūsaitis – „Paskambink man“.

Čia nebėra išnaudojimo: pasak „Arklių slėnio“ savanorės, šie gyvūnai moko galvoti paprastai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ keliaukime į ypatingą vietą, kur gyvena... arkliai. Tokie arkliai, kurie nenaudojami darbui, tokie, kuriais nėra jojama. Tačiau bendraujant su jais galima atrasti draugystę be išnaudojimo ir be prievartos. Užsukime į „Arklių slėnį“. Apie čia verdantį gyvenimą pasakoja „Arklių slėnio“ savanorė Olga Choroškova.

„Biplan“ ir Karina Krysko – „Iš taško A“.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau