Ryto allegro. Kaip vertinti šių dienų vertybių neatitinkančius meno kūrinius?

Ryto allegro

2020.06.25 07:05

Ryto allegro. Kaip vertinti šių dienų vertybių neatitinkančius meno kūrinius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Mėnesinio kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ apžvalga.

Šią vasarą sukanka 60 metų, kai buvo pastatyta Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia. Česlovas Burba apie išskirtinę bažnyčios istoriją kalbasi su Klaipėdos universiteto istoriku profesoriumi Vasilijumi Safronovu.

Ketvirtos kartos lietuvė Amber Gintarė Gray, gyvenanti Amerikoje, Virdžinijos valstijoje, savo meilę gimtajai šaliai įprasmina, prekiaudama gintaro dirbiniais. Dalį pelno ji skiria skiria labdaros projektams, skirtiems Lietuvos kaliniams.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Visame pasaulyje vykstant „Black lives matter“ protestams, „HBO Max“ filmų platforma trumpam nutraukė vieno populiariausių kino istorijoje filmo „Vėjo nublokšti“ rodymą. Jis į platformą sugrįš su istorikės komentaru apie filme romantizuojamą vergiją. Šis sprendimas sukėlė aršias visuomenės diskusijas: ar tai - cenzūra? Kaip iš šių dienų perspektyvos vertinti tokius meno kūrinius, diskutuosime su VDU profesore Milda Ališauskiene ir filosofu Nerijumi Mileriumi.

Domantas Razauskas pristato muzikines naujienas.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.