Labas rytas, Lietuva I d. Arklių slėnyje – antras šansas nebereikalingiems gyvūnams: čia jie gali elgtis kaip nori

Spaudos apžvalga su Juste Tamošaitiene.

Kartais norint pasivaikščioti po skulptūrų parkus ar kiemus tenka vykti už miesto ar bent jau už jo centro. O štai mūsų kolegos sostinėje užsuko pasižvalgyti po senamiestyje esančio Šiuolaikinio meno centro skulptūrų kiemą. Ką jie ten išvydo – dabar ir pasižiūrėkime.

Šį rytą nukeliausime į vieną ypatingą vietą, kur gyvena... arkliai. Tokie arkliai, kurie nenaudojami darbui, tokie, kuriais nėra jojama. Tačiau bendraujant su jais galima atrasti draugystę be išnaudojimo ir be prievartos. Užsukime į Arklių slėnį.

Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį – metas apžvelgti ateinančios savaitės orus: ar karščiai iš šalies nesitrauks visą vasarą? Apie tai pasakoja LHMT prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Kartu su politologu Linu Kojala metas apžvelgti naują knygą, atskleidžiančią Baltųjų rūmų užkulisius ir keliančią JAV prezidento Donaldo Trumpo nepasitenkinimą – Johno Boltono „Kambarys, kur tai nutiko: Baltųjų rūmų memuarai“.

Prieš 169-erius metus gimė garsus ispanų architektas, keramikas Antoni Gaudi. Žymiausias architekto kūrinys – Šventosios Šeimos bažnyčia. Gaudi atsisakė visų kitų darbų, kad galėtų susitelkti būtent į bažnyčios statybas ir prie jų dirbo iki mirties 1926 metais. Paskutinius penkiolika gyvenimo metų ir gyveno darbo vietoje.

Keliaukime į Suvalkiją – teks nusikelti keletą dešimtmečių atgal. Būtent apie šiame krašte vykusius įvykius pasakoja Vytauto Plečkaičio knyga „Mums reikėjo laisvės“ – autorius svečiuojasi studijoje.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau