Laba diena, Lietuva. Medikai primena: saulės vonios ir įrudusi oda – tiksinti bomba

Novagrockienė apie Pranckiečio sprendimą jungtis prie liberalų: nelaimėjo nei viena, nei kita pusė. Antradienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis patvirtino, kad priima Liberalų sąjūdžio siūlymą dalyvauti kartu 2020 m. Seimo rinkimuose. V. Pranckietis teigė, kad liberalus pasirinko, nes atitiko jų programinės nuostatos. Tuo metu buvę Seimo pirmininko bendražygiai prakalbo apie poreikį V. Pranckiečiui palikti pareigas. Pats V. Pranckietis sako, kad savo darbo nevertina – tegul jį vertina kiti. O štai profesorė, socialinių mokslų daktarė Jūratė Novagrockienė teigia, kad šis Seimo pirmininko sprendimas bus žalingas abiems pusėms – ir Pranckiečiui, ir Liberalų sąjūdžiui. Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Artėjant prezidento rinkimams, pasikeitė Lukašenkos retorika: kaltina nebe Vakarus, o Rusiją. Baltarusijos prezidento posto siekiantis buvęs bankininkas Viktoras Babarika vis dar lieka sulaikytas. Jo advokatas Dmitrijus Lajevskis pirmadienį pareiškė, kad jam neleidžiama aplankyti areštinėje laikomo savo kliento. Apie represijas Baltarusijoje ir pasikeitusią prezidento Aliaksandro Lukašenkos retoriką artėjant rinkimams – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“: studijoje svečiuojasi LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Ne tik žavinga, bet ir žalinga: dažnas vis dar nuvertina saulės vonių keliamą pavojų. Termometro stulpeliams šaunant aukštyn, dažnas šaltąjį sezoną odą slėpęs po šiltais apdarais neria į kaitinančias saulės vonias. Atidengę kūną spinduliams žmonės nesusimąsto, kad šiandien saulės žavesys labai greitai gali tapti didele žala. Apie saulės vonių privalumus ir trūkumus pasakoja kolegos, o į jų klausimus atsako gydytoja dermatovenerologė Matilda Bylaitė-Bučinskienė bei vaistinės „BENU“ konsultantė Ramunė Uosienė.

Į marias – mokytis: vienintelis tradicinis lietuviškas burlaivis „Bravander“ pradeda edukacinius plaukimus. Plaukiame! Ir ne bet kuo, o burlaiviu „Brabander“, kuris pradeda edukacinius plaukimus. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami susipažinti su buriavimo ir paties burlaivio istorija, uosto akvatorija, iš naujo atrasti Klaipėdą žvelgiant iš marių. Plačiau apie laivo misiją ir jį patį pasakoja Klaipėdos universiteto prorektorius dr. Benediktas Petrauskas ir kapitonas Valdemaras Vizbaras.

Gatvėje sutiktas Mamontovas apie Jonines: tas pats, kas Kalėdos, tik kitoje metų pusėje. Ant nosies – Joninių naktis. Ar Lietuvoje ši šventė vis dar minima? Ar Joninių tradicijos – vis dar gajos? O gal tiesiog svarbiausia birželio gale turėti dar vieną laisvadienį? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – iš gatvės praeivių lūpų.

Prieš prezidento rinkimus – Komorowskio kritika Dudai: šis Lenkiją ne vienijo, o skaldė. Kaimyninė Lenkija ruošiasi netrukus vyksiantiems prezidento rinkimams. Buvęs šalies vadovas Bronisławas Komorowskis išskirtiniame interviu LRT RADIJUI negailėjo kritikos dabartiniam šalies prezidentui Andrzejui Dudai. Pasak B. Komorowskio, pastaruosius 5 m. jo oponentas Lenkiją ne vienijo, o skaldė. Plačiau pasakoja LRT RADIJO užsienio naujienų redaktorė Ana Daukševič.

Neapsirikite: smilgos – ne vienas augalas, o gausiausia Lietuvos augalų šeima. Ar žinojote, kad smilgos – ne vienas augalas, o gausiausia Lietuvos augalų šeima? Plačiau apie ją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja gamtininkas, Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis. O minėtoje šeimoje, pasak eksperto, – ir kiškio ašarėlės, ir bekmanija.

Aukščiausiu Vokietijos apdovanojimu įvertinta prof. Irena Veisaitė: tai – ne tik mano, bet ir Lietuvos pagerbimas. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje – ypatingas renginys. Čia profesorei Irenai Veisaitei įteikiamas aukščiausias Vokietijos apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus“ Didysis kryžius. Germanistė, literatūrologė ir teatrologė Irena Veisaitė yra žymi Lietuvos visuomenės veikėja, intelektualė. Nacių okupacijos metais I. Veisaitė neteko daugybės artimųjų ir buvo persekiojama, tačiau visą gyvenimą ragina visuomenę atvirai kalbėti apie Holokaustą, pasisako už Lietuvos kultūrinį dialogą su Vokietija ir susitaikymą. Prieš apdovanojimo ceremoniją su knygos apie Ireną Veisaitę autoriumi, kultūros istoriku Aurimu Švedu kalbasi kolegė Monika Petrulienė.

Taip pat laidoje – socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnaliste Evelina Stankūnaite.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau