Ryto allegro. Kaip meno kūrinys gali inspiruoti tekstus aktualiomis politinėmis, kultūrinėmis ir istorinėmis temomis?

Ryto allegro

2020.06.23 07:05

Ryto allegro. Kaip meno kūrinys gali inspiruoti tekstus aktualiomis politinėmis, kultūrinėmis ir istorinėmis temomis?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinių publikacijų apžvalga.

Apie vasaros naujieną – atradimų kupinas ekskursijas pasakoja Kretingos Turizmo informacijos centro vadybininkė Valdonė Žiobakienė.

Šiemet Kanų kino festivalio rengėjai priėmė nelengvą sprendimą nukelti kino šventę, tačiau pristato šią savaitę vykstančią svarbiausią pasaulio kino mugę „Marche du Film Online“ internete. Pasakojimas apie vieną mugėje pristatomų filmų – Jurgio Matulevičiaus „Izaoką“.

Medijų kritiko Karolio Klimkos komentaras jaunimui apie koroną, seksą ir Darviną.

Apie Lietuvos ir Lenkijos santykius bei asmeninius saitus su Lietuva – pokalbis su buvusiu Lenkijos prezidentu Bronislavu Komarovskiu.

Vienu nuostabiausių meno kritikos atvejų kritikė Danutė Gambickaitė laiko meno rašymą, anglų kalboje žinomą kaip art writing. Dėl savo neapibrėžtumo ir laisvos formos tokie tekstai dažnai primena grožinę, o ne akademinę literatūrą ir yra priskiriami menotyros mokslo paribiams. Kaip toks meno kritikos būdas gali sudominti menu nesidomintį skaitytoją? Pokalbis su meno kritike, galerijos „Atletika“ kuratore ir knygos „Choreografija: meno rašymas šiuolaikinėje dailės kritikoje“ sudarytoja Danute Gambickaite.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius atrodo itin nedidelis, bet ten slepiasi tiek garsų, kad visų iki muziejaus darbo pabaigos tikrai nespėtumėte perklausyti. Trumpą ekskursiją po mūsų muzikos istoriją surengė skyriaus vedėja Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė.

Kas skambės šios savaitės „Klasikos koncertų salėse“ – LRT KLASIKOS vyr. muzikos redaktorės Rasos Murauskaitės apžvalgoje. Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.