Labas rytas, Lietuva II d. „Kap pasakau, teip i gerai“: pasakoriaus Dovydo talentas – kalbėti tarmiškai

Olimpinės dienos proga – kvietimas nubėgti lietuvišką olimpinę mylią ir išsidalinti 15 tūkst. prizų. Birželio 23 d. minime Tarptautinę olimpinę dieną. Apie šią šventę ir tai, ar nesugadino pastarosios karantinas ir pandemija, pasikalbėkime su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte. Ji sako, kad įprastai Lietuvoje ši diena paminima trankiai, tačiau šįkart viskas bus kiek kitaip. Vis tik švenčiama tikrai bus, o visi entuziastai yra kviečiami nubėgti lietuvišką olimpinę mylią ir išsidalinti net 15 tūkst. prizų!

Vėl atidarytas Indonezijos zoologijos sodas: lėšos iš lankytojų – gyvūnams maitinti. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – vaizdo siužetas iš užsienio. Vėl atidarytas Indonezijos zoologijos sodas. Dėl pandemijos jis neveikė 3 mėn. Per dieną įleidžiama 1000 lankytojų. Jie turi laikytis atstumo, matuojama jų temperatūra. Lėšos iš lankytojų – gyvūnams maitinti.

Vieni gėdijasi, jis puoselėja: geriausio pasakoriaus Aukštaitijoje talentas – kalbėti tarmiškai. Šiandien kalbėti tarmiškai – daugeliui didžiulis iššūkis. Ypač jei esi jauno amžiaus. Tačiau Panevėžio rajone gyvenantis Dovydas Butkus ne tik to mokosi, bet ir stebina aplinkinius begaliniu noru puoselėti savo tarmę, kurios paprastai bendraamžiai gėdijasi. Vaikinas oficialiai pripažintas geriausiu pasakoriumi Aukštaitijoje.

HAIM – „The Wire“.

Kaklaraiščių tilto iniciatorius: pastarųjų rišimas – būdas susikurti magijos kasdienybėje. Šiandien minima Valstybės tarnautojų diena. O mes LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pakalbėkime apie vieną iš dažnų valstybės tarnautojų aksesuarų – kaklaraištį. Tiksliau, apie vieną ypatingą vietą Vilniuje, kuri skirta būtent kaklaraiščiams. Pasakoja kaklaraiščių kolekcininkas Juozas Šalkauskas ir Kaklaraiščių tilto iniciatorius Julius Žėkas.

Erica Jennings & Andrius Mamontovas – „Because Of You“.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau