Labas rytas, Lietuva I d. Specialistė pataria, kaip išsimiegoti tvankiomis naktimis – tam padės net pagalvės užvalkalo šaldymas

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje pasitinkamas birželio 23-osios rytas. Nors šią dieną visiems įprasta pradėt švęsti Jonines, šventė tik rytoj, bet ruoštis tam netrukdo niekas. Todėl ir šį rytą kalbėsime tiek apie Jonines, tiek apie kitas šventes, pažymėtas po birželio 23-osios žvaigžde.

Šiandien kalbėti tarmiškai – daugeliui didžiulis iššūkis. Ypač, jei esi jauno amžiaus. Tačiau Panevėžio rajone gyvenantis Dovydas ne tik to mokosi, bet ir stebina aplinkinius begaliniu noru puoselėti savo tarmę, kurios paprastai bendraamžiai gėdijasi. Vaikinas oficialiai pripažintas geriausiu pasakoriumi Aukštaitijoje.

Šiandien minima Valstybės tarnautojų diena. O mes pakalbėkime apie vieną iš dažnų valstybės tarnautojų aksesuarų – kaklaraištį. Tiksliau, apie vieną ypatingą vietą Vilniuje, kuri skirta būtent kaklaraiščiams.

Vasarai įsismarkavus, temperatūra dažnai šokteli ir virš 30 laipsnių šilumos, o naktį išlieka pastoviai aukšta. Tvankios naktys atsiliepia ir mūsų miegui – tai darome atvirais langais, pasitelkiame kitas priemones, tačiau išsimiegoti tampa vis tiek sunku. Ar verta įdėti pagalvės užvalkalą į šaldymo kamerą prieš pat miegą arba vadinamąjį „vėjelį“ nukreipti tik į pėdas? Apie tai – Santaros klinikų medicinos psichologė Evelina Sabaitytė.

„Nemokamas sūris – tik pelėkautuose“ – šis posakis geriausiai apibūna nelegalių filmų, serialų ar kito turinio stebėjimą internete. Nelegalios platformos bet kuriuo metu iš nemokamų gali tapti mokamomis dėl gresiančių baudų, po kurių bus galima suprasti, kad legalus turinys buvo pigesnis. Apie nelegalių transliacijų pinkles – su Europos vartotojų centro Lietuvoje teisininke Rasa Tiaškevičiene.

Tęsiasi laida „Laikas – pinigai“ ir šį kartą – apie mokesčius. Kur nukeliauja dalis mūsų atlyginimo, kodėl turime mokėti mokesčius ir kasmet deklaruoti pajamas, ką daryti: teikti prašymą dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio ir kas mėnesį gauti daugiau dabar ar gauti vieną didelę sumą pinigų deklaravus pajamas?

„Kalendoriaus“ rubrika. Šiandien minima olimpinė diena. Ką simbolizuoja olimpinių žiedų ženklas?

Vasarą LRT kiemelyje darosi įprasta ryte išvysti aktyvesnių veiklų, o šį kartą Ugnė Siparė mokosi žaisti golfą. Šio sporto treneris Donatas Gurnys paneigia kelis faktus. Jis sako, kad tai nėra vyresnių žmonių sportas, kai dauguma mano, o jį žaisti nėra jau taip ir brangu. Po kelių svarbiausių judesių atlikimo treneris atskleidžia ir faktą, ar golfas daug geriau treniruoja Jūsų pilvo raumenis nei atsilenkimai.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau