Žinios. PSO skelbia apie didžiausią koronaviruso šuolį: per parą nustatyta 183 tūkst. naujų atvejų

Šiandien iš Vilniaus oro uosto turėjo pakilti pirmasis lėktuvas po karantino į Londoną, tačiau bilietus įsigiję keleiviai taip ir neišskrido. Lietuva vis dar draudžia skristi į Jungtinę Karalystę dėl per didelio sergamumo koronavirusu. Aviakompanijos bilietų siūlo už patrauklias kainas, tačiau Užsienio reikalų ministerija įspėja – tikrinti, ar leidimai vykti duoti.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius maždaug milijoną eurų trims Trakų ir Šalčininkų keliams skyrė apeidamas taisykles. Anot automobilių kelių direkcijos vadovo, tai daugiau panašu į politinį užsakymą. Vitalijus Andrejevas pabrėžia, kad nė vienas iš šių kelių neatitinka paties ministro nustatytų kriterijų: jų nėra prioritetinių sąraše, neparengti projektai, todėl tvarkomi nebus.

Prasidėjo brandos egzaminų sesija – dėl karantino maždaug mėnesiu pavėlinta. Šiandien – anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalis. Kai kurie abiturientus egzaminuojantys vertintojai skundžiasi, kad trūko mokymų ir instrukcijų, kaip organizuoti egzaminus. Švietimo agentūros vadovė sako, kad mokymai vyko nuotoliniu būdu.

Aiškėja tragedijos Kuršėnuose detalės – traukinio mirtinai partrenktas 2 m. berniukas žaidė netoli geležinkelio. Policijos atstovai sako, kad mažylio tėvai buvo išvykę ir vaikus palikę prižiūrėti seneliams. Berniukas žuvo jo ieškoti išskubėjusios močiutės akivaizdoje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, tikslinamos visos nelaimės aplinkybės.

Su programėlės „Karantinas“ kūrėjais už paslaugas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nežada atsiskaityti. Ši programėlė, skirta gyventojams informuoti bei stebėti, kaip laikomasi saviizoliacijos, balandžio pradžioje per Vyriausybės spaudos konferenciją pristatyta kaip „nacionalinė“. Dabar centro atstovai teigia, kad jokia sutartis dėl programėlės pirkimo su jos kūrėjais nė nebuvo pasirašyta, todėl ir nėra už ką mokėti.

Pasaulio sveikatos organizacija užregistravo didžiausią COVID-19 šuolį – per 24 val. nustatyti 183 tūkst. naujų infekcijos atvejų. Daugiausia jų nustatyta Šiaurės ir Pietų Amerikose. Brazilijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė 50 tūkst. Europoje padėtis stabilesnė, tačiau Vokietija įspėja neprarasti budrumo. Vienoje šalies gamykloje užfiksavus didžiulį infekcijos židinį – neatmetama ir platesnio masto karantino tikimybė.

Kinijos lyderiai ir Europos Sąjungos aukšto rango pareigūnai vaizdo konferencijoje aptarė bendradarbiavimo aspektus. Ir Kinija, ir Europa sako, kad nori stiprinti ryšius, bet abi pusės nesutaria įvairiais klausimais – nuo prekybos ir investicijų taisyklių iki žmogaus teisių ir nacionalinio saugumo.

Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje atidaryta vieno žymiausių XX a. lietuvių tapytojų Petro Kalpoko darbų paroda, kurioje pirmą kartą eksponuojami kolekcininkų įsigyti ankstyvieji dailininko darbai, dingę per Pirmąjį pasaulinį karą. Tai antroji P. Kalpoko tapybos paroda, surengta po jo mirties praėjus 75 m.

Sportas. Mindaugas Kuzminskas rengiasi naujam sezonui.

Airinė Palšytė grįžo į sektorių.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.