Laba diena, Lietuva. Bilietai parduodami, tačiau skrydžių nėra: keleiviams lieka sekti informaciją

Kelių direkcijos vadovas: sprendimus ministerija priima pagal kitą logiką. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius paskyrė beveik 1 mln. eurų Trakų ir Šalčininkų rajonų projektams, kurių nebuvo direkcijos paraiškoje. Pasak Kelių direkcijos vadovo, nė vienas iš šių kelių neatitinka ministro nustatytų kriterijų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis apie tai su Automobilių kelių direkcijos direktoriumi Vitalijumi Andrejevu.

Megelinskienė: laukiame, kol nebus fiksuojama atvejų, bet turime aktyvių židinių. COVID-19 atvejų pasaulyje – jau beveik 9 milijonai, tačiau kol situacija blogėja Amerikos žemynuose, Lietuvos kaimyninės šalys fiksuoja dienas be registruotų atvejų. Apie situaciją Lietuvoje, esančius židinius bei kodėl itin svarbu apgalvoti savo keliones į uždaras erdves, pasakoja NVSC atstovė Ginreta Megelinskienė.

ES ir Kinijos santykiai – koronavirusas paryškino ligšiolinius nesutarimus: bendrų deklaracijų nebesitikima. Dar viena svarbi šiandienos dėmesio centre esanti tema – Europos Sąjungos ir Kinijos vykdomas virtualus susitikimas. Nors pagrindinė jo tema – koronaviruso plitimas po pasaulį, tačiau apnuoginti ir visi iki šiol egzistavę nesutarimai, tokie kaip žmogaus teisės, intelektinė nuosavybė, prekybos apribojimai. Užsienio naujienų redaktoriaus Vykinto Pugačiausko teigimu, pirmą kartą po tokio susitikimo nieko nesitikima – nei bendros deklaracijos, nei bendrų dokumentų ar pareiškimų.

Ekspertas apie bilietus, parduodamus neįvykstantiems skrydžiams: keleiviai tampa aviakompanijų įkaitais. Keliauti lėktuvais norintys keleiviai vis dar susiduria su problema, kai bilietai parduodami, tačiau leidimų skrydžiams – nėra. Keleiviai skundžiasi, kad skrydžiai turėtų įvykti, kadangi bilietus jie jau turi. Apie susiklosčiusią situaciją kalbame su aviacijos ekspertu Simonu Bartkumi, kurio nuomone keleiviai tampa skrydžius grąžinti nekantraujančių aviakompanijų įkaitais.

Pirmąjį egzaminą laikę abiturientai: ruoštis gyvai būtų buvę paprasčiau, bet rezultatais yra patenkinti. Šiemet dėl karantino egzaminai kitokie – abiturientai turėjo laikytis papildomų apsaugos priemonių. Kaip abiturientams praėjo pirmasis egzaminas, kaip sekėsi anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalyje, pasakoja patys abiturientai.

Kojala apie Trumpo ir Dudos santykius: Lenkija nori parodyti, kad santykiai yra naudingi abiems šalims. Metas politologo Lino Kojalos įžvalgoms ir komentarams: politologas aptaria Donaldo Trumpo ir Andrzejaus Dudos santykius, iš Vokietijos išvedamus JAV karius, kurie galėtų būti perkelti į Lenkiją, Rusijoje vyksiantį Pergalės dienos parade. Taip pat – trumpai apie pasirodžiusią Johno Boltono knygą, kurioje negailima kritikos prezidentui.

Mažeika apie Žuvinto biosferos rezervarto nuostatų pakeitimus: nematau problemos, jeigu žmonės žiemą nuo ledo pagaus žuvį. Lietuvos Vyriausybė šiandien svarsto Žuvinto rezervate leisti žvejoti aplinkinių vietovių gyventojams. Rezervato direktoriaus nuomone, toks ministerijos siūlymas ne tik diskriminuoja kitus žmones, bet ir kenkia rezervate saugomiems gyvūnams. Apie norimus pakeitimus – su Kęstučiu Mažeika ir rezervato direktoriumi Arūnu Pranaičiu.

Pajūrio regiono savivaldybės susivienijo ir kviečia į kelią: parengė ypatingus maršrutus vasarai. Šešios pajūrio regiono savivaldybės per karantiną nemiegojo, o kūrė turiningą vasarą žadančius turizmo maršrutus. Ką žada Kviečianti Klaipėda, Elegantiška Palanga, Laukianti Šilutė, Išskirtinis Klaipėdos rajonas, Atviras Skuodas, Slėpininga Kretinga, pasakoja šių miestų atstovai.

Daug dirba ir mažai miega – tautodailininkai Čypai išlaiko ir amatų centrą, ir gausų ūkį. Dusetų amatų centro įkūrėjai Daiva ir Erikas Čypai kiekvieną minutę leidžia dirbdami. Prižiūri daugybę avių, vištų, kalakutų, randa laiko daržui bei sodui. Kiekvienas Dusetų miestelio gyventojas ar svečias, užsukęs į amatų centrą, gali susikurti paukštelį, pasigėrėti, kaip, regis, lengvai gimsta raštai ant verpsčių ar prieverpsčių. Daiva lauko gėlių grožį išsaugo papuošaluose, o riešinėse kuria savo gėlių puokštes iš siūlų ir karoliukų. „Ramūs pokalbiai“ su žmonėmis, kurie mažai miega ir labai daug dirba – Daiva ir Erikas Čypai iš Dusetų.

Ved. Deividas Jursevičius.