Žinios. JK policija: kruvinas išpuolis Redinge susijęs su terorizmu

Vakarykštė liūtis ir stiprus vėjas daugiausiai nuostolių pridarė Vilniaus, Panevėžio ir Alytaus apskrityse. Vanduo sėmė gatves, ant kelių nuvirtę medžiai trikdė eismą, buvo sutrikęs elektros tiekimas. Dar ir šiandien ugniagesiai gelbėtojai bei įvairios tarnybos dirbo, šalindamos gedimus bei kitus stichijos padarinius.

Rugsėjį pradėjusią veikti šeimos kortelę įsigijo kas antra daugiavaikė ar neįgalių vaikų turinti šeima. Kai kurie ekonomistai sveikina šeimos kortelių iniciatyvą, tačiau abejoja, ar tikrai valstybė turėtų įgyvendinti tokias programas – tą daryti siūlo nevyriausybinėms organizacijoms.

Serbijos rinkėjai dalyvauja parlamento rinkimuose, po kurių pozicijas greičiausiai dar sustiprins valdančioji partija, kuriai vadovauja demokratiniais pažeidimais kaltinamas prezidentas Aleksandras Vučičius. Dalis opozicijos rinkimus boikotuoja sakydama, kad balsavimas nebus laisvas ir sąžiningas.

Ispanija atšaukė nepaprastąją padėtį ir atkūrė laisvą judėjimą su dauguma Europos Sąjungos ir Šengeno zonos šalių. Siekiant gelbėti nuo pandemijos nukentėjusį turizmo sektorių, atvykusiems asmenims nereikės dvi savaites izoliuotis. Kitaip, nei kai kurios kitos Europos šalys, Ispanija be prievolės karantinuotis įsileis ir atvykėlius iš Jungtinės Karalystės.

Adresų labirintai. Suskaičiavęs, kad 150 tūkst. Lietuvos gyventojų netiksliai nurodę savo adresą, Registrų centras savivaldybių prašo įkalbėti žmones ištaisyti duomenis. Savivaldybės sako, kad tai iš tiesų bėda, bet priversti žmonių neišeina. Kol pagrindinėje šalies duomenų bazėje nėra teisingų duomenų, gali klaidžioti ne tik, pavyzdžiui, šaukimai į teismą ar pranešimai apie baudas, bet ir sąskaitos, kurias neapmokėjus, susikaupia delspinigiai.

Per išpuolį Redinge, Jungtinėje Karalystėje, mirtinai subadyti trys žmonės, dar trys sunkiai sužeisti. Vakar vakare nutikusį incidentą policija šiandien paskelbė traktuojanti kaip teroro išpuolį. Suimtas įtariamasis – 25 metų vyras, kaip praneša britų transliuotojas BBC, kilęs iš Libijos. Policija sako, kad jis greičiausiai veikė savarankiškai. Pasak pareigūnų, išpuolis nesusijęs su greta įvykio vietos vykusia demonstracija prieš rasizmą, bet sako, kad įtariamojo motyvacija kol kas neaiški. Teroro grėsmės lygis šalyje nesustiprintas.

Prioriteto tvarka Anykščiuose asfaltuojamas vos dviejų šimtų metrų ilgio akligatvis. Anykštėnai piktinasi, kad savivaldybė remontuoja tas gatves, kuriomis eismas beveik nevyksta, nors kitus kelius būtų kur kas reikalingiau rekonstruoti. Valdžios teigimu, gyventojai asfalto laukė net keliasdešimt metų, nors žmonės sako jokių prašymų nerašę.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis kreipdamasis į tautą Tarptautinės jogos dienos proga, paragino pasaulį kovai su koronaviruso pandemija pasitelkti ir imunitetą esą stiprinančius jogos pratimus. Indijos gyventojai visoje šalyje Tarptautinę jogos dieną mini demonstruodami lankstumą ir atlikdami kvėpavimo pratimus.

Vokietijos mieste gaujos naktį daužė parduotuvių langus, plėšikavo ir puldinėjo policijos automobilius. Pietvakarių Vokietijos mieste per riaušes sužeisti keliolika policijos pareigūnų. Pasak policijos, vienu metu situacija Štutgarto centre tapo „nevaldoma“, o neramunus numalšinti užtruko keletą valandų.

Liūties užkluptoje Marijampolėje vakar virė futbolo aistros. Lietuvos futbolo A lygos lyderė „Sūduva“ tik paskutinę minutę išplėšė lygiąsias 1:1 su principiniu varžovu Vilniaus „Žalgiriu“.

Vakar Veisiejuose oficialiai startavo Lietuvos ralio sezonas. Lazdijų rajone surengtas mini ralio čempionato etapas „Gravel Fest Rally“. Jame dėl taurių skirtingose klasėse varžėsi net 81-as ekipažas.

Vakar Jonavos rajone surengtas tradicinis Joninių plaukimo maratonas. Taip Lietuvos plaukimo mėgėjai pradėjo varžybų sezoną atvirame vandenyje.

Bundeslygoje antrą vietą užsitikrino Dortmundo „Borussia“ klubas, kuris 2:0 nugalėjo Leipcigo futbolininkus.

Atsinaujino dar viena elitinė futbolo lyga. Vakar Italijoje po trijų mėnesių pertraukos pratęsta „Serie A“. Pirmose rungtynėse Turino ekipa sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Parma“ futbolininkais.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau