Žinios. Laukia kitokie egzaminai: abiturientams – temperatūros patikra ir rekomendacija dėvėti kaukes

Dėl koronaviruso pirmadienį prasidėsianti brandos egzaminų sesija bus kitokia. Abiturientams bus matuojama temperatūra, jiems rekomenduojama dėvėti kaukes, o vienoje klasėje bus mažiau mokinių. Mokyklose lankęsis švietimo, mokslo ir sporto ministras sako, kad nors saugumo priemonės tėra rekomendacinės, jų reikėtų laikytis.

Jungtinių Valstijų leidinyje „The National Interest“ pasirodė publikacija, kurios autorystė priskiriama Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Tekste „Tikrosios 75-ųjų Antrojo pasaulinio karo metinių pamokos“ V. Putinu prisistatantis autorius aprašo, kaip esą vyko Antrasis pasaulinis karas, metami kaltinimai Lenkijai, kitiems Europos to meto lyderiams, dėl to, kad nori „paslėpti Miuncheno išdavystę“ – kai Vakarų valstybės nusileido Adolfui Hitleriui ir atvėrė kelią Čekoslovakijos Sudetų okupacijai.

Baltarusijos prezidentas pagrasino neversti jo rinktis drastiškų sprendimų.

Estijoje ilgą laiką fiksuotas didžiausias koronaviruso protrūkis Baltijos valstybėse, tačiau šį mėnesį situacija apsivertė ir naujų atvejų šalyje nustatoma mažiausiai.

Joniškio rajone atidaryta jėgainė, kuri gamins elektrą ir šilumą iš galvijų ūkyje susikaupiančių metano dujų ir kitų bioskaidžių medžiagų.

Europos Sąjungos lyderiai ką tik baigė susitikimą vaizdo ryšiu dėl Bendrijos ekonomikos gelbėjimo plano.

Šakių rajone, prie Sudargo piliakalnių, iškilo paminklas, skirtas įamžinti amerikiečių rašytoją Jerome`ą Salingerį ir jo romaną „Rugiuose prie bedugnės“.

Džiugi žinia iš Italijos. Ką tik knygų autorė, iliustruotoja Monika Vaicenavičienė įvertinta prestižiniu Italijos vaikų literatūros apdovanojimu.

Naujos vandens telkinių taisyklės suglumino poilsiautojus. Jose nurodyta, kad maudytis galima tik nustatytomis valandomis. Tačiau savivaldybių atstovai sako, kad jei žmonės norės maudytis draudžiamu laiku, tokiu atveju už save atsakys patys, o kaip viską sukontroliuos ir kaip baus nedrausmingus kol kas nežino.

Sportas. Ši Kauno „Žalgirio“ vadovo Pauliaus Motiejūno vasara kitokia. Įprastą „Žalgirio“ režimą sustabdė pasaulinė pandemija, kuri neleidžia atsikvėpti ir prieš naują sezoną. Šią savaitę Kauno ir dar devyni Eurolygos klubai išplatino pranešimą, kuris sudrausmino Atėnų „Panathinaikos“ savininką Dimitrį Giannakopoulą, kuris pareiškė, kad Graikijos klubas trauksis iš Eurolygos.

Iššūkiai trišuolininkės Dianos Zagainavos negąsdina.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau