Laba diena, Lietuva. Neringos bendruomenė ragina keisti atostogų įpročius ir automobilius palikti namuose

Birželio 19-osios „Laba diena, Lietuva“ laida prasideda šios dienos aktualijomis. Naujienas apžvelgia Jovita Vitkauskė.

Rusijos bandymai perrašyti istoriją. JAV leidinys publikavo vieną nuomonę, kurią pasirašė Vladimiras Putinas. Tiesa, jame Putino mintys jau girdėtos pernai metų pabaigoje per Nepriklausomų valstybių sandraugos lyderių susitikimą ir ten daug kalbama apie II pasaulinio karo priežastis, pasekmės, apie Baltijos šalių savanorišką įstojimą į SSRS arba Lenkijos įtaką karo pradžiai. Šį straipsnį šiandien aptars du laidos pašnekovai, tai viešųjų ryšių konsultantas Arūnas Pemkus ir VU TSPMI politologas Nerijus Maliukevičius.

Pasiruošimas brandos egzaminams: apie ką būtina pagalvoti prieš einant į egzaminą? Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė pristato esamą situaciją ir rekomendacijas, kuo abiturientai turi pasirūpinti prieš einant laikyti brandos egzaminus.

Užsienio naujienos: Lenkijos prezidento rinkimų kovos: viename iš susitikimų su rinkėjais, Andrzej Duda LGBT palygino su komunistų ideologija. Likus daugiau kaip savaitei iki Lenkijos prezidento rinkimų, dabartinis šalies vadovas Andrzejus Duda pirmauja apklausose ir gali tikėtis surinkti nuo 40 iki 40,8 proc. balsų, rodo ketvirtadienio vakarą paskelbti nuomonių tyrimo institutų „Kantar“ ir „Pollster“ apklausų rezultatai.

Sugrįžkime į Lietuvą – jau nuo rytojaus – birželio 20 d., visi, panorėję apsilankyti Neringoje, Alksnynės kontrolės poste turės plačiau atverti pinigines: ne sezono metu vadinamoji ekologinė rinkliava siekia 5 eurus, du karščiausius vasaros mėnesius – 20 eurų už automobilį, o šį sezoną Neringos Taryba patvirtino 30 eurų mokestį. Kodėl taip buvo pasielgta, kolegos domisi Neringoje.

Už geriausią ne grožinę knygą vaikams – Monika Vaicenavičienė paskelbta Anderseno premijos laureate. Knygų autorė, iliustruotoja Monika Vaicenavičienė ką tik įvertinta prestižiniu Italijos apdovanojimu. Per internete vykusią apdovanojimų ceremoniją ji paskelbta Anderseno premijos laureate už geriausią ne grožinę knygą vaikams. Sėkmę menininkei atnešė jos parašyta ir iliustruota knyga „Kas yra upė“.

Lietuvoje šį vakarą laukiama konvekcinių audrų. Orų prognozės ir artimiausių dienų sinoptiniai reiškiniai. Studijoje sinoptikas Justinas Kilpys pasakoja apie rekordinius birželio karščius, audras ir stichines nelaimes bei kaip derėtų nuo jų saugotis.

Prekės ženklų pokyčiai dėl rasizmo. Korporacija „Mars“, kuriai priklauso garsus padažų ir ryžių prekės ženklas „Uncle Ben's“, ketina pakeisti prekės ženklo logotipą, kuriame pavaizduotas juodaodis, kad padėtų pasauliui atsikratyti rasinių prietarų, pranešė televizija „NBC News“, remdamasi bendrovės pranešimu. Pokalbis studijoje su LRT reporteriu Mindaugu Aušra.

Saugios maudynės: per vėlu galvoti „ką daryti“, kai jau skęsti, išmokti plaukti reikia kuo anksčiau. Kasmet atėjus vasarai specialistai primena, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių, kad pramogos nesibaigtų tragedija. Organizuojamos įvairios akcijos, štai ir šiandien Vilniuje prasideda 5 renginių ciklas „Plaukti neskęsti“ prie sostinės paplūdimių, kuriuose visi norintys galės išmokti, kaip save ar kitą išgelbėti pradėjus skęsti. Taigi apie saugų elgesį vandenyje tiesiai iš vieno Vilniaus paplūdimių Dovilė Lisauskaitė.

Zanavykų krašte, Šakių rajone šiandien atidengtas paminklas garsiam rašytojui J. D. Salingeriui. Ne, savo garsiojo bestselerio „Rugiuose prie bedugnės“ jis ten neparašė, tiesa, tikriausiai, nė nėra lankęsis, tačiau jo prosenelis XIX am. Lietuvos žydas, gyveno Sudarge, iš kur kiek vėliau išvyko į JAV. Norint priminti Salingerio lietuviškas šaknis, paminklo sumanytojai nusprendė ten pastatyti paminklą.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte ir šios dienos „Laba diena, Lietuva“ laidos pabaiga. Ved. Guoda Pečiulytė.