Žinios. Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis pernai siekė daugiau nei 12 proc.

LRT TELEVIZIJA

2020.06.19 14:16

Į Armėniją išvyko gydytojas anesteziologas-reanimatologas Ainius Žarskus, anesteziologijos-reanimatologijos specialybės gydytojai rezidentai Lukas Neimana ir Roman Botov, slaugytojos – Diana Rinkevičiūtė, Virginija Savickienė, Laura Gurskienė, Jolita Škudaitė, taip pat slaugytojas anestezistas Donatas Mečislauskas.

Apklausa. Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų yra patenkinti, kaip Lietuvos Vyriausybė sprendė koronaviruso sukeltą krizę.

ES ekonomikos gelbėjimo planas. Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien dalyvaus Europos Sąjungos vadovų video-konferencijoje, kurioje jie apsikeis nuomonėmis dėl ekonomikos gaivinimo plano, reaguojant į koronaviruso krizę.

Jungtinėse Valstijose minima vergų išlaisvinimo diena. 1865-ųjų birželio 19 dieną, praėjus dviem mėnesiams po Jungtinių Valstijų pilietinio karo pabaigos, Teksase paskelbta, kad visi vergai – laisvi.

Knygų autorė, iliustruotoja Monika Vaicenavičienė ką tik įvertinta prestižiniu Italijos apdovanojimu. Per internete vykusią apdovanojimų ceremoniją ji paskelbta Anderseno premijos laureate už geriausią ne grožinę knygą vaikams. Sėkmę menininkei atnešė jos parašyta ir iliustruota knyga „Kas yra upė“.

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis pernai siekė daugiau nei dvylika procentų. Atotrūkis nuo 2018 metų sumažėjo mažiau nei procentu, jis skaičiuojamas, neįtraukiant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių.

Vilniaus savivaldybė ketina atskleisti sostinės senamiesčio Vokiečių gatvės rekonstrukcijos konkurso rezultatus. Kraštovaizdžio ekspertai kritikuoja savivaldybę, kad ši esą architektams nesuformulavo tinkamos užduoties, todėl tarp 18 pateiktų projektų nėra tinkančio UNESCO saugomai teritorijai.

Jono Meko vizualiųjų menų centre atidaryta pirmoji paroda po karantino. Menininkas Antanas Zabielavičius eksponuoja darbus, sukurtus per karantiną. Tai pirmoji naujo tęstinio projekto, pavadinto NBA (Non Budget Art) paroda.

Jau nuo rytojaus – birželio 20 d., visi, panorėję apsilankyti Neringoje, Alksnynės kontrolės poste turės plačiau atverti pinigines: ne sezono metu vadinamoji ekologinė rinkliava siekia 5 eurus, du karščiausius vasaros mėnesius – 20 eurų už automobilį, o šį sezoną Neringos Taryba patvirtino 30 eurų mokestį. Kodėl taip buvo pasielgta, kolegos domisi Neringoje.

Naujos vandens telkinių taisyklės suglumino poilsiautojus. Jose nurodyta, kad maudytis galima tik nustatytomis valandomis.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau