Pakeliui su vasara. VU rektoriaus patarėjo Pauliaus Gritėno muzikos pasirinkimas

Pakeliui su vasara

2020.06.18 16:05

Pakeliui su vasara. VU rektoriaus patarėjo Pauliaus Gritėno muzikos pasirinkimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Fortepijoninei muzikai skleistis padeda ne tik atlikėjo profesionalumas, gera koncertų salės akustika, bet ir tinkama instrumento priežiūra bei paruošimas. Dermės paieškų subtilybės – tiesiai iš ilgamečio Nacionalinės Filharmonijos instrumentų derintojo Romano Slavomiro Kontorovičiaus lūpų.

Vilniuje gimusi Clara Rockmore – viena iš elektroninės muzikos pionierių, pasauliui pristačiusi naujovišką, tuo metu negirdėtą instrumentą tereminą. Instrumentą išpopuliarinusi ir tobulinti padėjusi C. Rockmore tapo labiau žinoma nei jo išradėjas Leonas Tereminas.

Šiais metais kitokio „Vilniaus festivalio“ baigiamąjį vakarą – nepaprastai prasminga Gustavo Mahlerio „Daina apie žemę“. Pokalbis su Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovu ir vyr. dirigentu Modestu Pitrėnu ir viena iš solisčių, mecosopranu Justina Gringyte – tiesiai iš Vilniaus universiteto Didžiojo kiemo.

Pokalbyje „Be kaukių“ Vilniaus universiteto rektoriaus patarėjas, filosofas Paulius Gritėnas pasidalins, kokioje muzikoje jis randa įkvėpimą, kaip įsivaizduoja savo skaitytoją ir koks skaitytojas jis pats yra.

Ved. Indrė Kaminckaitė ir Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.