Žinios. Rusijai dėl Krymo aneksijos – dar vieneri metai sankcijų iš ES

Prezidentas Gitanas Nausėda, skaitydamas savo pirmąjį metinį pranešimą, sakė, kad politinės atsakomybės kartelė pasiekė dugną, kliuvo ir opozicijai. G. Nausėda tikisi, kad jo iškeltą gerovės valstybės idėją visos partijos įtrauks į rinkimų programas. Kaip ir viliasi, kad pagaliau bus pasiektas Nacionalinis susitarimas dėl švietimo. Tačiau patys politikai sako kritikos savo atžvilgiu neišgirdę.

Pasibaigus karantinui prie techninės apžiūros centrų ilgesnės vairuotojų eilės. Vairuotojams duota 30 d. atnaujinti per karantiną pasibaigusios techninės apžiūros galiojimą. To nepadariusių lauks baudos. Pasitikrinti automobilių skuba ir norintys išvengti nuo liepos 1 d. įsigaliosiančio automobilių registracijos mokesčio.

Vokietijos prokurorai sako, kad pernai vidury baltos dienos Berlyne įvykdytą Sakartvelo piliečio žmogžudystę užsakė Rusijos valstybė. Prokurorai taip pat pateikė kaltinimus žmogžudyste pagrindiniam įtariamajam, Rusijos piliečiui. Auka – čečėnų kilmės Sakartvelo pilietis, Zelimchanas Changošvilis, per Antrąjį Čečėnijos karą kovojo su Rusijos pajėgomis. Po ne vieno pasikėsinimo į gyvybę, jis 2016-aisiais pabėgo į Vokietiją, kur jam toliau buvo siunčiami grasinimai mirtimi. Vokietijos teisėsauga sako, kad maždaug pernai liepą centrinės Rusijos valdžios tarnyboms duota užduotis jį „likviduoti“. Vokietijos ir Rusijos santykiai dėl incidento pašlijo.

Europos Sąjunga nusprendė dar metams pratęsti sankcijas Rusijai dėl 2014-aisiais įgyvendintos Krymo aneksijos. Sutarus valstybėms narėms, sankcijos lieka galioti iki kitų metų birželio 23-iosios.

Pasibaigęs karantinas išryškino švietimo sistemos spragas: technikos, mokytojų, skaitmeninių mokymosi įrankių trūkumą. Švietimo ministerija sako, kad vasarą reikės atlikti namų darbus ir pasiruošti rudeniui. Tad rugsėjį vaikai gali sugrįžti į jau pasikeitusias mokyklas. Svarstomi trys variantai: susirinkti į įprastas klases, mokytis mišriu būdu – į mokyklas ateitų tik dalis vaikų, arba tęsti pamokas nuotoliniu būdu.

Seimo pirmininkas parlamentui pasiūlė iš pareigų atleisti Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovę Teresę Burauskaitę ir vietoj jos generaliniu direktoriumi paskirti Mykolo Romerio universiteto dėstytoją Adą Jakubauską.

Vengrijos apribojimai, taikomi nevyriausybinėms organizacijoms dėl finansavimo iš užsienio, yra nelegalūs, nusprendė Europos Teisingumo Teismas.

Buvęs Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas savo naujojoje knygoje sako, kad prezidentas Donaldas Trumpas norėdamas laimėti antrąją kadenciją siekė Kinijos prezidento Xi Jinpingo pagalbos.

Ūkininkai pradeda kasti ankstyvąsias bulves – dėl šalto ir ilgo pavasario šįmet savaite vėliau nei ankstesniais metais. Daugiau kaip eurą kainuojančios bulvės jau pasiekė prekybos centrus, o daržovių augintojų asociacija ragina atidžiau tikrinti ankstyvųjų bulvių pardavėjus turguose – esą dažnai lenkiškos parduodamos kaip lietuviškos.

Sportas. Kauno „Žalgirį“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę į skambiausias pergales vedęs Jonas Kazlauskas pasigenda jaunimo proveržio. Pasak legendinio trenerio, talentingų jaunuolių ateina daug, bet vėliau jie kažkur pradingsta, todėl Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje kartų kaita tebevyksta.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau