Žinios. Po karantino – automobilių patikros bumas: prie apžiūros centrų driekiasi eilės

Prezidentas Gitanas Nausėda, skaitydamas savo pirmąjį metinį pranešimą, kalbėjo apie kovą su koronavirusu, politinę kultūrą, Lietuvos ateitį. G. Nausėda vėl akcentavo gerovės valstybės idėją, kuri, anot jo, – naujas didysis Lietuvos tikslas. Prezidentas dėkojo piliečiams už elgesį per karantiną. Tačiau, pasak G. Nausėdos, koronavirusas taip pat atskleidė ir tuos, kurie linkę į tuščią retoriką ir destruktyvius veiksmus.

Buvusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sakė, kad pirmuosius prezidentavimo metus G. Nausėda atlaikė. Tiek ji, tiek prezidentas Valdas Adamkus linkėjo jam sėkmės. V. Adamkus sakė, kad G. Nausėda ir toliau turėtų neperžengti savo įsitikinimų ribų. Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas kalboje pasigedo daugiau dėmesio Astrave statomai atominei elektrinei, bet pritarė prezidento žodžiams apie iki dugno nuleistą politinės atsakomybės kartelę.

Pasibaigus karantinui prie techninės apžiūros centrų ilgesnės vairuotojų eilės. Vairuotojams duota 30 d. atnaujinti per karantiną pasibaigusios techninės apžiūros galiojimą. To nepadariusių lauks baudos. Pasitikrinti automobilių skuba ir norintys išvengti nuo liepos 1 d. įsigaliosiančio automobilių registracijos mokesčio.

Vokietijos prokurorai sako, kad pernai vidury baltos dienos Berlyne įvykdytą Sakartvelo piliečio žmogžudystę užsakė Rusijos valstybė. Prokurorai taip pat pateikė kaltinimus žmogžudyste pagrindiniam įtariamajam, Rusijos piliečiui. Auka – čečėnų kilmės Sakartvelo pilietis, Zelimchanas Changošvilis, per Antrąjį Čečėnijos karą kovojo su Rusijos pajėgomis. Po ne vieno pasikėsinimo į gyvybę, jis 2016-aisiais pabėgo į Vokietiją, kur jam toliau buvo siunčiami grasinimai mirtimi. Vokietijos teisėsauga sako, kad maždaug pernai liepą centrinės Rusijos valdžios tarnyboms duota užduotis jį „likviduoti“. Vokietijos ir Rusijos santykiai dėl incidento pašlijo.

Kazachstano valdančiosios partijos lyderis, buvęs šalies prezidentas Nursultanas Nazarbajevas užsikrėtė koronaviruso COVID-19 infekcija. Tą patvirtino jo atstovas spaudai, taip pat pranešęs, kad nėra pagrindo nerimauti.

Eidamas 90-uosius mirė vienas žymiausių XX a. antros pusės lietuvių tapytojų Vincentas Gečas.

Seimo pirmininkas parlamentui pasiūlė iš pareigų atleisti Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovę Teresę Burauskaitę ir vietoj jos generaliniu direktoriumi paskirti Mykolo Romerio universiteto dėstytoją Adą Jakubauską.

Europos Sąjungos valstybių vadovai ir šešių Rytų partnerystės šalių lyderiai šiandien rengia virtualų susitikimą, per kurį bus aptarta formato ateitis. Strategine užsienio politikos sritimi Lietuvoje laikoma Rytų partnerystė, pripažįstama, neišgyvena geriausių laikų.

Šimtametis Galapagų vėžlys iš veisimo programos nelaisvėje perkeltas į negyvenamą salą, lydimas pagyrimų, kad išgelbėjo nuo išnykimo visą savo rūšį. Prieš pusę amžiaus prisijungęs prie vos dviejų likusių gyvų patinų, Diegas dabar turi apie 800 palikuonių, ir jų jau tiek, kad Ekvadoro salynas Ramiajame vandenyne gali būti ramus: jo simboliu tapę vėžliai dauginasi jau be nacionalinio parko pagalbos.

Sportas. Kauno „Žalgirį“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę į skambiausias pergales vedęs Jonas Kazlauskas pasigenda jaunimo proveržio. Pasak legendinio trenerio, talentingų jaunuolių ateina daug, bet vėliau jie kažkur pradingsta, todėl Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje kartų kaita tebevyksta.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau