Pakeliui su vasara. Kokios Aleksandro Špilevojaus priežastys ir pretekstai knygai, muzikai ir kinui?

Pakeliui su vasara

2020.06.17 16:05

Pakeliui su vasara. Kokios Aleksandro Špilevojaus priežastys ir pretekstai knygai, muzikai ir kinui?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Jakub Rataj – čekų kompozitorius, išgyvenantis "lietuviškąjį periodą", bendradarbiaudamas su lietuvių kino režisieriais. Pokalbis su juo apie šią tarptautinę kūrybinę draugystę, muziką ir kvėpavimą, ir "susižavėjimo akimirką".. Kokie kompozitoriaus kūrybos etapai ir ar būtinai juose dalyvauja kūrybinės kančios?

Laidos MODUS kūrėjai, kompozitoriai Mindaugas Urbaitis ir Šarūnas Nakas Igorio Stravinskio gimtadienio dieną pasitelkė Liuksemburgo pianistą Francesco Tristano ir jo interpretacijas. Pasakojimas apie tai kas kartais beprotiškai sudėtinga, bet kartu charizmatiška.

Rubrikoje „Ping pongas“ – Islandijos diena. Šios šalies pasakos ir šios šalies muzikai. Vieno jų pavardė šiuo metu pasaulyje minima itin dažnai. Tai Vikinguras Olafssonas.

Rubrikoje “Be kaukių” - naujasis Panevežio J. Miltinio teatro meno vadovas, aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus LRT KLASIKA klausytojams pažįstamas ir laidoje 3000 priežasčių. Kokios paties Aleksandro priežastys ir pretekstai knygai, muzikai ir kinui?

Ved. Rasa Murauskaitė ir Julijus Grickevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.