Laba diena, Lietuva. Ekspertas apie ekonominę krizę: viskas priklausys nuo to, kaip susitvarkys didžiosios valstybės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad deksametazonas, kuriuo Jungtinės Karalystės medikai pradės gydyti koronavirusu sergančius pacientus, yra senas ir žinomas vaistas, o jo Lietuvoje yra pakankamai. Pasirodo vis daugiau kalbų apie šio vaisto pritaikymą, bandant gydytis nuo koronaviruso. Ką apie tai mano ekspertai? Pokalbis su gydytoju infektologu prof. habil. Dr. Arvydu Ambrozaičiu ir Londono karalienės universitetinės ligoninės gydytoju prof. Tomu Jovaiša.

Strateginį dujotiekį su Lenkija statanti Lietuvos bendrovė „Alvora“, dėl kurios ryšių Rusijoje ir Baltarusijoje jau anksčiau buvo kilę klausimų, sudarė sutartį su Rusijos koncernu, remiančiu šios šalies karinę infrastruktūrą. Iš koncerno „ChelPipe Group“ strateginiam dujotiekiui planuota įsigyti alkūnių ir trišakių. Studijoje – pokalbis apie naująjį LRT tyrimą. Studijoje – tyrimo autorės LRT žurnalistės Indrė Makaraitytė ir Rūta Juknevičiūtė.

„Sodra“ pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri daugeliui gyventojų, dalyvaujančių antros pakopos pensijų kaupime, padės pasirinkti jų lūkesčius atitinkantį pensijų anuitetą po to, kai „Sodra“ nuo šios liepos taps centralizuotu pensijų anuitetų mokėtoju. Plačiau apie tai pasisako „Sodros“ pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė ir „Sodra“ vyriausiasis aktuaras Evaldas Valeisa.

Kitas laidos pašnekovas – Vilniaus universiteto Verslo mokyklos partnerystės docentas Taurimas Valys. Su juo kalbamės apie ekonominę krizę: vyro nuomone, atsipalaiduoti dar anksti.

Žurnalistas Augustinas Šemelis lankosi Estijoje ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ žiūrovams pasakoja, kaip šalis žada tvarkytis su krize. Apie padėtį Estijoje po koronaviruso pandemijos – pokalbis su Estijos lietuvių bendruomenės pirmininke Rita Kuzminiene.

Dar kelios savaitės ir pražydės vilkdalgiai, geriau žinomi kaip irisai. Žiežmariuose gyvenantis gėlininkas Pranciškus Puidokas juos augina tris dešimtmečius, išvedė 17 naujų veislių ir pasakoja apie šių spalvingų gėlių priežiūrą.

Besišypsančios, užsimerkusios, vieną ar du dešimtmečius skaičiuojančios, ilgakasės ar trumpaplaukės, buityje naudojamos ar tik dėl grožio lentynoje sustatytos lėlės. Jas jau du dešimtmečius Rokiškio rajone kolekcionuoja „Lėlių namų“ įkūrėja.

Prasidėjus vasarai, gyvūnų prieglaudos sako sulaukiančios vis daugiau benamių kačių arba pranešimų apie jas. LRT TELEVIZIJOS reporterė Urtė Korsokovaitė domisi, kaip elgtis tokį gyvūną radus gatvėje. Apie tai ji kalbasi su „Tautmilės globos“ vadovė Tautmilė Stanevičiūtė.

Socialinių tinklų naujienas apžvalgia Darius Matas.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau