Labas rytas, Lietuva I d. Poilsis ir galimybė pasislėpti nuo skubos – koks visuomenės požiūris į žaliąsias erdves?

Spaudos apžvalga su Juste Tamošaitiene.

Besišypsančios, užsimerkusios, vieną ar du dešimtmečius skaičiuojančios, ilgakasės ar trumpaplaukės, buityje naudojamos ar tik dėl grožio lentynoje sustatytos lėlės. Jas jau du dešimtmečius Rokiškio rajone kolekcionuoja „Lėlių namų“ įkūrėja.

Dar kelios savaitės ir pražydės vilkdalgiai, geriau žinomi kaip irisai. Žiežmariuose gyvenantis gėlininkas Pranciškus Puidokas juos augina tris dešimtmečius, išvedė 17 naujų veislių ir pasakoja apie šių spalvingų gėlių priežiūrą.

Knygų naujienose – literatūros kritikės Jūratės Čerškutės rekomendacijos. Pirmoji knyga – lietuviams puikiai pažįstamo autoriaus ir vertėjo Alfonso Andriuškevičiaus „Nesufalsifikuotų dienoraščių fragmentai: 2002-2015“. Antroji knyga – tai lietuviams jau pažįstamo Grahamo Swifto „Regimybės“.

„Labas rytas, Lietuva“ studijoje – pokalbis su VU Geomokslų instituto podokturantūros stažuotoja Ieva Misiūne. Koks visuomenės požiūris į žaliąsias erdves? Kaip pagal šį aspektą Lietuva vertinama pasauliniame kontekste? Apie visa tai – pokalbyje.

Sluoksniuotos tešlos vyniotinis, padengtas milteliniu cukrumi, prikimštas obuolių, pagardintų cinamonu, riešutais, razinomis, dažnai patiekiamas su ledais arba plakta grietinėle – toks austrų virtuvės pasididžiavimas – obuolių štrudelis. Jo receptas Austrijoje keliauja iš kartos į kartą, o seniausias užrašytas 1696-aisiais ir saugomas Vienos bibliotekoje.

Dar viena tema studijoje – apie privalomąją karinę tarnybą ir vaikų mokymą. Būtent tokį kelią pasirinko studijos svečiai Fausta Bagdonaitė ir Arturas Ševeliovas.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau