Žinios. Politinis agitavimas „Facebooke“: kritika oponentams išsiskiria konservatoriai ir „valstiečiai“

Po trijų mėnesių karantino, šiąnakt jis baigia galioti. Vis dėlto kai kurie ribojimai lieka. Tiek sveikatos apsaugos ministras, tiek ekspertai skatina neatsipalaiduoti – nepamiršti kaukių ir saugaus atstumo laikymosi. Jau rengiamasi ir kitai galimai susirgimų bangai – vasaros gale šalyje turėtų pradėti veikti programėlė, fiksuojanti kontaktą su užsikrėtusiuoju.

Valdantieji kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą teigdami, kad Dainiaus Žalimo įgaliojimai kaip Konstitucinio Teismo pirmininko negalėjo būti pratęsti pasibaigus kadencijai.

Viktoras Pranckietis pakviestas Seimo rinkimuose dalyvauti su Liberalų sąjūdžiu. Tai portalui LRT.lt patvirtino liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Prasidėjus Seimo rinkimų kampanijai, didžiosios partijos negaili pinigų apmokamai reklamai socialiniame tinkle „Facebook“. Išlaidų duomenys atskleidžia, kad brangiausiai už vieną reklamą moka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o daugiausia lėšų skiria Darbo partijos pirmininkas. Ekspertai sako, kad turiniu labiausiai išsiskiria konservatoriai ir „valstiečiai“, pinigus leisdami kritikuodami oponentus.

Panevėžyje, daugiabučio namo laiptinėje rastas paliktas naujagimis. Vos paros berniukas išvežtas į ligoninę, jo būklė sunki. Policija pradėjo tyrimą, motina kol kas nerasta.

Lietuva dėl galimos taršos Nemune įteiks Baltarusijai notą, kuria oficialiai prašoma pateikti informacijos, ar kaimyninėje valstybėje buvo fiksuotas upės užterštumas.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 8 mln. Mirė kone 440 tūkst. Tuo metu Kinijoje nerimas dėl antrosios koronaviruso bangos. Po kone dviejų mėnesių pertraukos, Pekine jau ketvirta diena iš eilės nustatomi nauji koronaviruso atvejai.

NATO generalinis sekretorius tikisi iš Jungtinių Valstijų daugiau informacijos apie planuojamą amerikiečių karių mažinimą Vokietijoje. Jenso Stoltenbergo teigimu, Vašingtonas kol kas nepaaiškino, kaip sprendimas bus įgyvendintas.

Toliau didėja įtampa tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų. Seulas praneša, kad Šiaurės Korėja susprogdino ryšių su Pietų Korėja biuro pastatą pasienio mieste. Sprogimą nufilmavo Pietų Korėjos žvalgyba.

Dėl premjero gyvenamoje gatvėje aprašinėto asfalto pradėtas ikiteisminis tyrimas. Praėjusį ketvirtadienį, apie pirmą valandą nakties, dažais apipaišytas Upės gatvės, kurioje gyvena Saulius Skvernelis, asfaltas. Ant jo užrašyta „vagies namas“ ir „Skvernelis“.

Sportas. Abu Vokietijos pirmenybėse rungtyniaujantys Lietuvos krepšininkai – Rokas Giedraitis ir Gytis Masiulis – pratęs sezoną atkrintamosiose varžybose.

Jungtinių Valstijų teniso asociacija tebeplanuoja surengti „US Open“ turnyrą skaudžiai nuo pandemijos nukentėjusiame Niujorke.

2022-ųjų pabaigoje pasaulio futbolo čempionatą rengsiantis Kataras tęsia pasiruošimo darbus.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau