Žinios. Viktoras Pranckietis pakviestas rinkimuose dalyvauti su Liberalų sąjūdžiu

Po trijų mėnesių karantino, šiąnakt jis baigia galioti. Vis dėlto tiek sveikatos apsaugos ministras, tiek ekspertai skatina neatsipalaiduoti – nepamiršti kaukių ir saugaus atstumo laikymosi.

Valdantieji kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą teigdami, kad Dainiaus Žalimo įgaliojimai kaip Konstitucinio Teismo pirmininko negalėjo būti pratęsti pasibaigus kadencijai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) su trenksmu palikęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pakviestas spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvauti su Liberalų sąjūdžiu. Tai portalui LRT.lt patvirtino liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 8 mln. Mirė kone 440 tūkst. Tuo metu Kinijoje nerimas dėl antrosios koronaviruso bangos. Po kone dviejų mėnesių pertraukos, Pekine jau ketvirta diena iš eilės nustatomi nauji koronaviruso atvejai.

Seime surengtas minėjimas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims bei pasipriešinimui atminti. Sovietinės okupacijos metais Lietuva neteko apie 800 tūkst. gyventojų.

Donaldas Trumpas šiąnakt po 10 dienų spėlionių patvirtino, kad pajėgas išvesti ketina, ir kad tai daro, nes Vokietija pati deramai nefinansuoja gynybos. Amerikiečių pajėgos Vokietijoje per Šaltąjį karą sudarė didžiąją dalį NATO pajėgų, skirtų gintis nuo Sovietų Sąjungos.

Seimui popietę numatyta pateikti valdančiųjų iniciatyvą dėl valstybinio plėtros banko. Siūloma įgalioti Vyriausybę dėl to pradėti konsultacijas su Europos Komisija.

Dėl premjero gyvenamoje gatvėje aprašinėto asfalto pradėtas ikiteisminis tyrimas. Prokuratūra tyrimą pradėjo dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau