Labas rytas, Lietuva II d. 99,9 proc. iš mūsų pakartoja vaikystės programas – anksčiau patirtos (ne)laimės rodo gyvenimo dinamikos kryptį

Vaikystė – mūsų viso gyvenimo pamatas, kurį sukūrę ir žingsniuojame panašia vaga per visą mums skirtą laiką. Veidoskaitos meistras Žydrūnas Sadauskas sako, kad per devynerių metų tyrimą pamatė, jog 99,9 proc. iš mūsų pakartoja vaikystės programas – kitaip sakant, jei žinome, kokioje aplinkoje augo vaikas, galima pasakyti, kokia bus jo gyvenimo dinamika. Apie tai, kaip vaikams įtaką daro aplinka, tėvai ir sukurta atmosfera vėlesniame gyvenime – pokalbis su Žydrūnu Sadausku.

„Sony“ pademonstravo naują „Play Station“ konsolę. Kompiuteris pristatytas po šiai platformai skirtų žaidimų anonsų. PS5 bus parduodamas dviem versijomis: su optiniu diskų skaitikliu arba skaitmeninis. „Play Station“ kaina rinkoje sieks 450 eurų.

Tiek Europos Sąjungos, tiek mūsų kaimyninės šalys vis plačiau atveria savo duris užsieniečiams po pasaulį vis dar kamuojančios, bet jau prislopusios COVID-19 pandemijos. Reporteris Augustinas Šemelis apsilankė Taline, kuriame vakar įvyko gana svarbus įvykis estams – buvo atnaujintas turistų judėjimas tarp Estijos ir Suomijos. Manoma, kad tai lems ženkliai lengvesnį kaimyninės šalies ekonominį atsigavimą. Kaip atrodo Talino senamiestis šiandien gyvai ir kitos naujienos – buvusiame tiesioginiame susijungime iš Estijos.

Po pandemijos atgimsta ir visų išsiilgtas kinas, tačiau labiausiai tikimasi, kad jam nesutrukdys kita koronaviruso banga. Rudenį startuosianti „Scanorama“ jau dabar skelbia konkursus ir ieško naujų talentų net iš devynių Baltijos jūros regiono šalių. Apie viską plačiau – „Scanoramos“ vadovė dr. Gražina Arlickaitė.

Į Kroatiją turistai iš viso pasaulio keliauja viliojami ne tik įstabių gamtos vaizdų – Zagrebe renkasi ir traukinių mylėtojai. Čia veikia didžiausias pietryčių Europoje miniatiūrinių traukinukų muziejus.

Laidą užbaigė konkursai žiūrovams ir dainos.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau