Žinios. Pandemija paveiks ir kitų metų „Oskarų“ įteikimą: ceremonija atidėta

Europos Sąjungai atveriant sienas, draudikai perspėja, kad nuo koronaviruso keliautojų nedraus, kelionės į užsienį esą – pačių keliautojų atsakomybė. Tik turintieji Europos sveikatos draudimo kortelę gali tikėtis kompensacijos už gydymą daugelyje Europos šalių. Kelionių agentūros sako pirmąsias keliones organizuoti pradeda nuo liepos, bet atostogų išsiilgę turistai atsargesni – teiraujasi papildomos apsaugos.

Pradedami reguliarūs skrydžiai iš Vilniaus į Barseloną, Milaną ir Dubliną.

Į Varšuvą šiandien atvykstantis Vokietijos užsienio reikalų ministras, be kitų klausimų, aiškinsis, ko siekia Lenkija, kai Jungtinės Valstijos planuoja išvesti dalį karių iš Vokietijos. Lenkijos premjeras ir užsienio reikalų ministras sako, kad nenori Amerikos pajėgų didinti Vokietijos sąskaita. Bet prieš savaitę vyriausybės vadovas kalbėjo kitaip. Donaldas Trumpas šiąnakt po 10 d. spėlionių patvirtino, kad pajėgas išvesti ketina, ir kad tai daro, nes Vokietija pati deramai nefinansuoja gynybos.

Austrija šiandien atšaukia patikrą pasienyje su Italija ir reikalavimus karantinuotis atvykstantiems iš dar 20 Europos šalių.

Vilniaus festivalyje – pasaulinė premjera: koncertas birbynei ir orkestrui. Profesionaliosios muzikos kūrinys lietuvių liaudies instrumentui sukurtas po kelių dešimtmečių pertraukos. Jį parašė lietuviška birbyne susižavėjęs estų kompozitorius.

Koronaviruso pandemija privertė atidėti ir kitų metų „Oskarų“ įteikimo ceremoniją – kino kūrėjai bus pagerbti ne vasarį, o balandį. Svarbiausia kino ceremonija atidedama ketvirtą kartą istorijoje, bet dar niekad tai nebuvo skelbiama taip iš anksto.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.