Labas rytas, Lietuva I d. Vasaros „palydovai“ nemiega: vien uodų Lietuvoje – 37 rūšys

Birželio 16 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių žinių apžvalga. Šįkart ji – su Juste Tamošaitiene. O tuomet ir Justino Timberlake`o daina „Man of the Woods“.

Vilniaus viešojo transporto istorija: kelios dešimtys autobusų turėjo skirtingus šeimininkus. Kviečiame pasidairyti po gerai pažįstamas Vilniaus erdves, tačiau pažvelgti į jas kaip į viešojo transporto judėjimo vietas. Pamatysite, kur buvo įrengta pirmoji degalų kolonėlė Vilniuje, kaip anuomet pasiturintys miesto gyventojai vyko pramogauti ir kaip cirkas buvo susijęs su Vilniaus tramvajumi. Pasakoja gidė Jelena Sozinova.

Džiugi žinia žaidėjams: „Sony“ pademonstravo naują „PlayStation“ konsolę. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas vaizdo siužetui iš užsienio. „Sony“ pademonstravo naują „PlayStation“ konsolę. Kompiuteris pristatytas po šiai platformai skirtų žaidimų anonsų. „PS5“ bus parduodamas dviem versijomis: su optiniu diskų skaitikliu arba skaitmeninis. „PlayStation“ kaina rinkoje sieks 450 eurų.

Marius Jonutis pristato autorinę parodą: dėl karantino menininkas pirmąkart spėjo įgyvendinti visas idėjas. Kasmet pavasarį tradiciškai Marius Jonutis pristato autorinę parodą. Šiemet dėl karantino jos atidarymas įvyko vasaros pradžioje, tačiau, kaip prisipažįsta pats menininkas, pirmą kartą pats spėjo įgyvendinti visas idėjas. Apie medžiu persmelktas Mariaus Jonučio idėjas ir tai, kuo šiandien gyvena menininkas – pasakoja kolegė Ieva Žigaitė.

Inga Jankauskaitė – „Veidrodžiai meluoja“.

Kokia vasara be jos „palydovų“: pasak entomologės, vien uodų Lietuvoje – 37 rūšys. Vasara, jokios paslapties, yra neatsiejama nuo jos „palydovų“, kurių, tiesa, draugais nepavadinsi. Tai – ir erkės, ir uodai, ir kiti mašalai. Vien uodų Lietuvoje turime net 37 rūšis, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro entomologė Milda Žygutienė. „Norinčių mūsų kraujo yra labai daug“, – priduria ji.

Idiliškas atostogų vaizdas: kasmet prancūzai renkasi į šimtus jaukių paplūdimio namelių. Birželio 16 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – dar vienas smagus vaizdo siužetas iš užsienio. Koronavirusas nesustabdė paplūdimio sezono atidarymo Prancūzijoje. Paplūdimio nameliai – Šiaurės Prancūzijos simbolis. 400 namelių kasmet tampa poilsiautojų laisvalaikio vieta. Dauguma namukų privatūs, tačiau 160 priklauso miesto tarybai. Pasivaikščiojimas mediniu taku leidžiantis saulei – vietos tradicija.

BTA Ekspertizių skyriaus vadovas primena: automobilis nesirenka šalies, kur sugesti. Metas pasikalbėti apie keliones. Ne bet kokias, o automobiliu. BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis sako, kad automobilis nesirenka nei šalies, kurioje sugesti, nei laiko, kada sugesti. Vairuotojo budrumo neturėtų užmigdyti ir trumpos ar įprastos kelionės, priduria ekspertas.

Panic! at the Disco – „High Hopes“.

2001-aisiais po restauracijos atidarytas Pizos bokštas: tikimasi, kad stabilus išliks 200 metų. Pizos bokštas Toskanos regione Italijoje pradėtas statyti XII a. Tai viena didžiausių Italijos puošmenų ir vienas populiariausių turistų traukos objektų. Bokšto iš marmuro aukštis – beveik 56 m. Statinio svoris – 14,5 tonos. 300 m. trukusioms statyboms vadovavo trys architektai. Bokštas yra cilindro formos, šešis jo aukštus juosia kolonados, o viršuje įrengta varpinė. Tačiau nuo tada, kai ja pradėta naudotis, statinys ėmė svirti dar labiau. Todėl 1838 m. architektas Aleksandras dela Gerardeska įsakė atkasti pamatus. Deja, į aplink esantį gruntą po to vanduo ėmė sunktis dar labiau ir situacija pablogėjo. 1990-aisiais statinys buvo pasviręs pusšešto laipsnio, bet nuspręsta sumažinti iki keturių. 2001 m. Pizos bokštas stabilizuotas ir, manoma, toks išliks bent 200 metų.

OKATA – „Dagilėlis“.

Dydis gali suklaidinti: išskirtiniame automobiliuke telpa ir patefonas, ir mobili virtuvė. Keliaujame į LRT kiemelį, kur Jūsų dėmesio laukia išskirtinio dizaino automobiliukas. Tiesa, ne tik jis, bet ir jo šeimininkai: šaunių idėjų niekada nestokojantys aktorius Viačeslavas Mickevičius bei Ieva Makauskaitė.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau