Pakeliui su vasara. Aktorius Andrius Bialobžeskis laikosi taisyklės: groju tuomet, kai nėra grojančių geriau

Pakeliui su vasara

2020.06.15 16:05

Pakeliui su vasara. Aktorius Andrius Bialobžeskis laikosi taisyklės: groju tuomet, kai nėra grojančių geriau

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Užupyje įsikūrusi grafikės, dailininkės Kristinos Norvilaitės galerija – ne asmeninė, bet bendra jos ir sutuoktinio, pianist Petro Geniušo kūrybinė erdvė, kur paveikslai alsuoja muzika, o muzika prisigėrusi dažų kvapo.

Kauno rajono Ramučių kultūros centro etnografė, folkloro ansamblio „Viešia” meno vadovė Jolanta Balnytė pasakoja apie etnografines ekspedicijas ir šiuolaikiškus būdus, kaip keisti požiūrį, jog folkloras tėra „kaimietiška”, senove atsiduodanti kultūra.

Tapytoja Vilma Fiokla Kiurė ir rašytojas, Lietuvos literatūrinio gyvenimo metraštininkas Benediktas Januševičius 4 metus gyvena atokioje sodyboje Anykščių rajone. Menininkai nusivylę pokyčiais Vilniuje ir teigia, kad gyvenimas kaime suteikia kitokį žvilgsnį į Lietuvos kultūros pasaulį.

Muzikantų šeimoje užaugęs aktorius Andrius Bialobžeskis, kaip pats sako, kartas nuo karto pagroja kokiame nors bare, kai nėra geriau grojančių už jį, o jei tektų atsisakyti aktorystės, galbūt pasuktų į muziką. Pokalbis su menininku apie jo santykį su muzika.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.