Žinios. Latvijos ir Lietuvos diplomatijos vadovai: susitarimo dėl Astravo dar nėra

Vilniuje susitikę Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai aptarė, kaip šalys ateityje galėtų bendradarbiauti, jeigu Europoje kiltų antroji koronaviruso banga ir kokių bendrų veiksmų šalys galėtų imtis lengvindamos trečiųjų šalių žmonių judėjimą po Europos Sąjungą. Ministrai aptarė ir elektros pirkimo iš Astravo klausimą – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Latvijos diplomatijos vadovas Edgaras Rinkevičius pripažįsta, kad kompromisas dėl elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės su Latvija dar nėra rastas.

Europoje šiandien – didžioji sienų atvėrimo diena. Vokietija, Prancūzija, Belgija ir Graikija nugriovė beveik visas dėl koronaviruso pandemijos pastatytas užkardas ir panaikino beveik visus apribojimus kelionėms į ir iš Šengeno šalių.

Kinijoje per parą nustačius 49 naujus užsikrėtimus COVID-19, kyla baimė dėl antrosios viruso bangos.

76-asis mirties nuo koronaviruso atvejis užregistruotas Klaipėdos regione, mirė keliose įstaigose gydyta moteris.

Antakalnio kapinėse prie paminklo žuvusiems už Tėvynę Lietuvos kariuomenės karių kapų memoriale iškilmingai pagerbti žuvę kariai. 1940-ųjų birželio 15 d. 15 val. į Lietuvos teritoriją įsiveržė sovietų kariuomenė. Ši data žymi šalies okupacijos pradžią.

Jungtinių Valstijų prezidentui vakar švenčiant gimtadienį, tūkstančiai protestuotojų siuntė jį velniop, o jo rėmėjai rengė laivų paradus. Protestų aistras dar labiau pakurstė kai Atlantoje nušautas policijai pasipriešinęs ir bandęs bėgti afroamerikietis.

Klaipėdos jūrų uosto direkcijai pradėjo vadovauti Algis Latakas. Jo skyrimo skaidrumu suabejojusi Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti kandidatus rinkusią komisiją ir jos narių kompetenciją, galimą naujojo uosto vadovo interesų konfliktą.

Panevėžio „Lietkabelis“ po poros metų pertraukos sugrįžta į Europos taurę.

Klaipėdoje vykusiame Lietuvos jūrinių jachtų čempionate startavo rekordinis dalyvių skaičius, pučiant palankiam vėjui dalyviai galėjo visą dėmesį skirti varžyboms.

Į Anykščiuose surengtą pirmąjį Lietuvos kartingo čempionato etapą netikėtai atvykęs Rokas Baciuška taikosi į šalies čempiono titulą.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau