Laba diena, Lietuva. Mokslininkai prognozuoja: ilgainiui alergijos gali kankinti kiekvieną

Vyksiantiems į trečiąsias šalis privalu atsiminti – pandemija nėra draudiminis įvykis. Keliaujant į trečiąsias šalis, pavyzdžiui, Turkiją, Lietuvos draudėjai nedraudžia atvejų, susijusių su koronavirusu. Kodėl taip yra? Pokalbis su Draudimų asociacijos vadovu Andriumi Romanovskiu.

Minimos Lietuvos okupacijos 80-osios metinės: bus pagerbta ir pirmoji auka. Minint Lietuvos okupacijos 80-ąsias metines, Antakalnio kapinėse Vilniuje šiandien bus pagerbti žuvę kariai, taip pat Varėnos rajone bus pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka – pasienietis Aleksandras Barauskas. Detaliau pasakoja Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas Artūras Svarauskas.

Nors Turkija pasiruošusi priimti turistus, kitos šalys išleisti pastarųjų neskuba. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ keliamės į Turkiją, Antaliją, kur gyvena lietuvė Giedrė Vilkaitė-Gursoy. Ar šios šalies turizmo sektoriuje daug nerimo dėl galimai stipriai sumažėsiančio turistų srauto? Atsakymai į šį ir kitus klausimus – tiesioginio teletilto metu.

Nors net kas ketvirtas europietis – alergiškas, tai dar ne „lubos“: ateityje turėti alergijų gali visi. Tyrimai rodo, kad alergiškas yra vienas iš keturių europiečių. Tai, panašu, dar ne „lubos“: mokslininkai sako, kad ateityje alergiškų žmonių gali tik daugėti. Kodėl? Į šį ir kitus klausimus atsako gydytoja alergologė prof. Rūta Dubakienė.

ES bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis: pasiekimų yra, bet trūksta aiškios vizijos. Šį ketvirtadienį vyks Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių lyderių susitikimas. Tiesa, nuotoliniu būdu. Kaip per pastarąjį laikotarpį keitėsi Europos Sąjungos ir minėtų šalių santykiai? Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala sako, kad pasiekimų per pastarąjį dešimtmetį – tikrai daug.

Kinijoje vėl daugėja koronaviruso atvejų: atsekti pastarųjų kilmę kol kas sunku. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ keliaujame į Kiniją, į Pekiną. Kinijoje pastarosiomis dienomis daugėja koronaviruso atvejų. Su kuo pastarieji siejami? Kaip šiai šaliai sekasi kovoti su COVID-19? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

Išskirtinis interviu su Estijos užsienio reikalų ministru: pasak jo, tarp Baltijos šalių nėra alternatyvos kompromisui. Lietuvoje viešintis Estijos užsieno reikalų ministras Urmas Reinsalu tikisi, kad Baltijos šalys sutars dėl kompromisinio komunikato elektros energijos iš Astravo atominės elektrinės klausimu, nes, pasak Estijos diplomatijos vadovo, tarp Baltijos sesių nėra kitos alternatyvos – tik sutarti. Klausiant patarimo, ar atostogauti užsienyje, U. Reinsalu siūlo geriau vengti nebūtinų tolimų kelionių, o rinktis Baltijos šalių „burbulą“. Estijos užsienio reikalų ministras davė išskirtinį interviu LRT TELEVIZIJAI.

Alytuje veikė meno laboratorija: senamiesčio pastatus papuošė įspūdingos freskos. Savaitę Alytuje veikė meno laboratorija – penki menininkai senamiesčio pastatus papuošė tapybos darbais. Taip pasakojama miesto istorija, nes, anot gyventojų, miestas neturi iki šiol savo veido, sako idėjos autorė Inesa Pilvelytė. Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS reporterė Rūta Lankininkaitė, kultūros projektų vadovė I. Pilvelytė ir menininkas Pijus Šematulskis.

Taip pat laidoje – tradicinė naujienų socialiniuose tinkluose apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnalistu Dariumi Matu.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau