Žinios. Trumpui vakar švenčiant gimtadienį, tūkstančiai protestuotojų siuntė jį pragaištin

Antakalnio kapinėse prie paminklo žuvusiems už Tėvynę Lietuvos kariuomenės karių kapų memoriale iškilmingai pagerbti žuvę kariai. 1940-ųjų birželio 15 d. 15 val. į Lietuvos teritoriją įsiveržė sovietų kariuomenė. Ši data žymi šalies okupacijos pradžią.

Gedulo ir vilties diena minėta ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – parą vyko akcija „Ištark. Išgirsk. Išsaugok.“ Pasaulio lietuvių centre Čikagos lietuviai tremtinių atminimą pagerbė tylos minute.

Klaipėdos jūrų uosto direkcijai pradėjo vadovaut Algis Latakas. Jo skyrimo skaidrumu suabejojusi Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti kandidatus rinkusią komisiją ir jos narių kompetenciją, galimą naujojo uosto vadovo interesų konfliktą.

Europoje šiandien – didžioji sienų atvėrimo diena. Vokietija, Prancūzija, Belgija ir Graikija nugriovė beveik visas dėl koronaviruso pandemijos pastatytas užkardas ir panaikino beveik visus apribojimus kelionėms į ir iš Šengeno šalių.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir Europos lyderiai šiandien aptars derybas dėl Londono ir Europos Sąjungos ateities santykių.

Jungtinių Valstijų prezidentui vakar švenčiant gimtadienį, tūkstančiai protestuotojų siuntė jį velniop, o jo rėmėjai rengė laivų paradus. Protestų aistras dar labiau pakurstė kai Atlantoje nušautas policijai pasipriešinęs ir bandęs bėgti afroamerikietis.

Teismas buvusiai teisėjai ir Seimo narei Neringai Venckienei sušvelnino kardomąją priemonę – jai nebereikės segėti apykojės.

Šiaulių pareigūnai demaskavo tris nelegalius per visą karantiną dirbusius psichotropinių medžiagų fabrikus Raseinių rajone. Atlikus dešimt kratų konfiskuota apie 200 kilogramų greičiausiai užsienio rinkai paruoštų kvaišalų bei kitokių cheminių medžiagų.

Visuomenininkai akcija prie prezidentūros ragino šalies vadovą užtikrinti, kad Vyriausybė neišduotų Lietuvos interesų tarptautinėse derybose dėl 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos Baltarusijos atominės elektrinės.

Policija siūlo savivaldybėms įrengti legalias automobilių lenktynių trasas. Tokiu būdu siekiama užkardyti nelegalių varžybų organizavimą, kas ypač vasarą tampa itin populiaru ir nesaugu.

JAV vienoje iš North Conwa vidurinių mokyklų diplomų įteikimo ceremonija vyko kalnų viršūnėje. Mantijomis pasidabinę, kaukes dėvintys moksleiviai vienas po kito sėdo ant keltuvo, kuriuo žiemą keliauja slidininkai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau