Gimtoji žemė. Miškininko suvenyrai iš Norilsko

Gimtoji žemė

2020.06.15 06:07

Gimtoji žemė. Miškininko suvenyrai iš Norilsko

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Politinio kalinio numeris, iš spalvotų vielučių nupintas trispalvis diržas – iki šiol išsaugoti daiktai, primenantys Albinui Kęstučiui Bersėnui 5m anglies kasyklose prie Norilsko. Apie sunkius metus toli nuo tėvynės pasakoja ir ūkininkų – tremtinių dukra Janina Vaivadienė, Vilma Smitriūtė, kurios tėtis iniciavo paminklo Ariogalos krašto termtiniams statybą ir gydytoja Dovilė Lukminaitė, daug laiko skirianti svarbiems istoriniams įvykiams įamžinti.

Konkurencija ir pokyčiai agroverslo sektoriuje žemdirbiams vis dažniau parodo, kad savo interesus reikia ginti patiems. Teismas dėl force majeure sąlygu taikymo su trąšų pardavimo ir grūdų supirkimo koncernu, neatsiskaitymai su pluoštinių kanapių augintojais – tik du pavyzdžiai Lietuvos grūdų augintojų asociacijos veiklos, kuri padeda visiems augalininkystės ūkių šeimininkams. Kodėl svarbu žemdirbiams turėti visuomeninę organizaciją? Pokalbis su asociacijos direktoriumi Ignu Jankausku.

Ved. Arvydas Urba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.