Panorama. Karantino pradžioje kritęs gyventojų vartojimas grįžta į vėžes: atsiskaitymai krizės nerodo

Gedulo ir vilties dieną Lietuva pagerbia sovietinių represijų aukas. Jau per pirmus okupacijos metus sovietai įkalino, nužudė ir ištrėmė 23 tūkst. žmonių. Tai buvo ūkininkai, mokytojai, nepriklausomos Lietuvos tarnautojai, pasipriešinimo kovų dalyviai ir jų šeimos. Daugelis jų, prasidėjus karui, nužudyti lageriuose. Lietuvos žmonių atmintis tampa vis svarbesnė, ypač, kai kaimyninės Rusijos valdžia mėgina perrašyti ir suklastoti istoriją, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Ekonomistai sako, mokėjimai bankų kortelėmis rodo, kad jokios krizės nėra – pastarąsias dvi savaites žmonės perka taip, lyg būtų paleisti nuo grandinės. Ir šįkart, skirtingai nei prieš dešimtmetį, mažesnis grynųjų naudojimas gali išlikti įpročiu, o tai mažintų šešėlį.

Jungtinėse Valstijose – dar viena neramumų naktis. Atlantoje policijos pareigūnams nušovus 27 metų Rayshardą Brooksą įsiiplieskė protestai. Demonstracijos prieš rasinę nelygybę ir policijos žiaurų elgesį šalyje tęsiasi nuo gegužės 25-osios, kai Mineapolyje policininkas uždusino afroamerikietį George'ą Floydą. Incidentas išprovokavo pasaulinius protestus. Įspėjame, vaizdai gali šokiruoti.

Šalia Šiaulių, nuosavų namų kvartale įsikūrę žmonės jau kelerius metus kovoja dėl teisės patekti į savo namus: keli verslininkai įsigiję atskiras gatvių atkarpas užkirto jose gyventojams kelią.

Į pasėlių draudimo rinką žengiant antrai draudimo įmonei, ūkininkai tikisi, kad drausti pasėlius apsimokės labiau nei iki šiol. Skačiuojama, kad šalyje pasėlius dabar draudžia vos 18 procentų ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių, nors draustis skatina kompensacijos iš ES lėšų ir valstybės biudžeto. Nuostolių dėl stiichinių nelaimių patyrusiems ūkininkams kasmet paramą suteikia valstybė, tačiau, pasak žemdirbių, tai maža paguoda.

Kaune užlopius duobėtas gatves svarstoma vairuotojams leisti važiuoti greičiau. Policijos pareigūnai su miesto savivaldybe didesnį leistiną greitį ketina nustatyti rekonstruotose iš miesto ir į miestą vedančiose didžiausiose gatvėse. Įvertinus saugumą atskiruose jų ruožuose ketinama leisti važiuoti dešimčia kilometrų per valandą greičiau nei dabar.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau