Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. 100 kilometrų iššūkis aplink Vilnių: takas, padėsiantis atrasti miestą naujai

Šįryt „Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ studijoje – daugeliui žinomas ir dažnai LRT eteryje matomas laidų vedėjas, protmūšių sudarinėtojas Robertas Petrauskas. Kaip „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ padėjo grįžti jam į televiziją ir kodėl jis nelaiko savęs šios laidos vedėju?

Rekomendacijomis laisvalaikio įprasminimui dalijasi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Birželio 14-ąją kiekvienais metais minime Gedulo ir vilties dieną, pažyminčią pirmuosius masinius žmonių trėmimus. Jau keletą metų prie istorijos prisiminimo ir atgaivinimo gali prisidėti kiekvienas – akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ metu visą parą skamba žmonių, ištremtų iš tėvynės, vardai. Apie tai kalbamės su „Misija Sibiras“ vadove ir projekto organizatore Aiste Eidukaityte.

Turbūt niekada nesibaigs gyvūnų šeimininkų kova, kas yra geresni – katės ar šunys. Bet sunku būtų paprieštarauti tam, kad gyvūnai žmonėms gali suteikti daug džiaugsmo. Apie tai pagalvoję vienos Niujorko gyvūnų prieglaudos darbuotojai per karantiną ėmė siūlyti kelias savaites priglausti šunį arba katę. Akcija buvo tokia sėkminga, kad nemažai prieglaudos gyventojų rado ne tik laikinus, bet ir pastovius namus. Ne šiaip sau – Niujorko gyventojai pasakoja, kad nauji šeimos nariai padeda įveikti koronaviruso pandemijos sukeltas neigiamas emocijas ir nerimą.

Pusryčių metui – laikas į kiemą: čia virtuvės šefas Alfas Ivanauskas sugriaus dar vieną mitą apie maisto gaminimą ir pademonstruos, kaip pasigaminti gardžius, netikėto skonio sumuštinius.

Vilniuje šią savaitę pristatytas 100 kilometrų ilgio takas, apjuosiantis miestą – Vilniaus mero patarėjas Albertas Lakštauskas sako, kad mero planą pavyko įgyvendinti net greičiau, nei buvo užsimota. Koks yra šis takas, ir ar jau metas ieškoti tinkamų batų, teiraujamės jo?

Šeštadienio rytas – ne tik su muzika, bet ir su Giedre Kilčiauskiene: ji džiaugiasi, buvusi pirmoji atlikėja, galėjusi karantino metu koncertuoti automobiliuose susirinkusiems žiūrovams. Apie šį, jau praeinantį, laikotarpį ir ateities planus – pokalbyje.

Per karantiną veikiausiai teko matyti ne vieną maisto gaminimo vaizdo įrašą, ne vienas pats išbandė internete išpopuliarėjusius patiekalų receptus. O štai Pietryčių Azijoje esančiame Mianmare viena aštuonmetė taip pat ėmė kurti vaizdo įrašus, kuriuose gamina įvairius ir gana sudėtingus patiekalus. Ši jos veikla sparčiai išpopuliarėjo šalyje ir už jos ribų. Pasižiūrėkime pasakojimą apie tai.

Šią savaitę paskelbta, jog transliuotojas „HBO Max“ laikinai pašalino filmą „Vėjo nublokšti“, kuriame įžvelgiamas vergijos romantizavimas – šis sprendimas buvo priimtas dėl dabartinės padėties ir protestų JAV. Tai kelia klausimą dėl cenzūros: apie ją kalbamės su studijos viešnia kino istorike Sonata Žalneravičiūte.

Galbūt šiandien ar ryt ruošiatės į pikniką gamtoje? Jei taip – siūlome nepraleisti šio reportažo. Namų tinklaraštininkė Sigita Petrunina pataria, kaip surengti tokį pikniką, kad nekenktumėte gamtai ir neliktų šiukšlių.

Ved. Ugnė Siparė.