Kultūros savaitė. Režisierius Karolis Kaupinis, rašytojas Houellebecqas, virsta skulptūros imperialistams ir apie baimę kalbėti lietuviškai

Kultūros savaitė

2020.06.13 09:05

Kultūros savaitė. Režisierius Karolis Kaupinis, rašytojas Houellebecqas, virsta skulptūros imperialistams ir apie baimę kalbėti lietuviškai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Sociolingvistė Jogilė Teresa Ramonaitė sako, kad bendrinę lietuvių kalbą vartoja tik išdresiruoti kalbėtojai, o lietuviškai kalbantys nedrįsta patarti kalbos besimokantiems užsieniečiams.

Kauno garso meno festivalis Corpi Sonori dedikuotas japonų diplomatui Čijunei Sugiharai. Ne visiems festivalio svečiams iš Japonijos tai pažįstama istorinė asmenybė. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Spėjama, kad kultinio rašytojo M. Houellebecq romanas „Seratoninas“ išpranašavo geltonųjų liemenių judėjimą Prancūzijoje – ir tai toli gražu ne pirmoji literatūrinė rašytojo pranašystė. Daugiausiai į užsienio kalbas verčiamą prancūzų autorių ir jo naujausią romaną aptaria prof. Vytautas Bikulčius ir vertėja Liucija Černiuvienė.

Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie karantiną, išnaudojimą ir religinį meną.

Pasaulyje: #BlackLivesMatter judėjimas keičai viešąsias erdvės – verčiamos skulptūros, įamžinančios liūdnai pagarsėjusias imperializmo laikų asmenybes.

Ne visiems Kauno modernizmo pastatų savininkams pakako pinigų euroremontui – ir gerai, nes autentiką išlaikiusiose erdvėse režisierius Karolis Kaupinis galėjo filmuoti „Nova Lituania“. Filme stebime, kaip tarpukario geografas Kazys Pakštas siūlo kurti atsarginę Lietuvą. Su K. Kaupiniu kalbamės apie tarp dviejų kylančią įtampą ir ką jos vidury daryti trečiam.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.