Žinios. KT verdiktas: Širinskienės komisija sudaryta neteisėtai, jos išvados prieštarauja Konstitucijai

Lietuva ir Lenkija vėl atvėrė tarpusavio sienas, kurios prieš tris mėnesius uždarytos dėl koronaviruso pandemijos. Tai reiškia, kad tarp šalių keliaujantiems piliečiams nebelieka ribojimų, jie neturės izoliuotis.

„Valstietės“ Agnės Širinskienės vadovauta laikinoji tyrimo komisija, tyrusi galimą poveikį sprendimų priėmėjams ir politiniams procesams, sudaryta pažeidžiant Konstituciją ir jos išvados yra neteisėtos, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas.

Pabradėje, Generolo Silvestro Žukausko poligone, surengta Jungtinių Valstijų sunkiojo bataliono rotacijos baigimo ceremonija. Amerikiečiai Lietuvoje dislokuoti nuo pernai spalio atgrasymo tikslais ir bendroms pratyboms.

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 4 nauji užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejai.

Jungtinėse Valstijose tęsiantis protestams, didėja raginimai pasinaudoti galimybe ir reformuoti policiją. Donaldas Trumpas sako nesiruošiantis pasiduoti radikalų idėjoms ir mažinti finansavimą policijai, jis elgsis priešingai – stiprins ją.

Baltijos jūroje įpusėjo 49-osios NATO laivyno pratybos „BALTOPS“, kuriose šiais metais dalyvauja 3 tūkstančiai karių, 30 kovinių ir povandeninių laivų bei 30 lėktuvų.

Finansų ministerija dalį nebeveikiančio Lukiškių kalėjimo komplekso siūlo parduoti, likusią – išnuomoti. Vyriausybei teikiamame projekte pažymima, kad pasirinktam scenarijui įgyvendinti reikės beveik 11 mln. eurų investicijų, tačiau dalį šių lėšų turėtų padengti planuojamos 6 mln. eurų pajamos, pardavus pastatus, nesančius saugomų objektų sąraše.

Tapytoja Sigita Maslauskaitė daug dėmesio savo kūryboje skiria krikščioniškajai ikonografija. Ir šįvakar ji kviečia į naują parodą. Tapybos darbuose, kuriuos ji pradėjo kurti Vilniuje, šventųjų apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolyne, jo gyventojai – vienuoliai.

Sušvelninus koronaviruso apribojimus, Danijos sostinėje Kopenhagoje lankytojų vėl laukia istorinis Tivolio atrakcionų parkas. Bet tam, kad užtikrintų lankytojų saugumą, vienas seniausių pasaulyje atrakcionų parkų ėmėsi netradicinių priemonių.

Ukrainos roko muzikantų grupė skelbia surengusi pirmąjį pasaulyje vertikalų koncertą. Žiūrovai pasirodymą stebėjo ne koncertų salėje, o iš daugiaaukščio viešbučio balkonų, ne daugiau nei po keturis viename. Grupė grojo ant priešais stovinčio žemaaukščio pastato stogo.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau