Kosmoso departamentas. Kino ir muzikos galia

Kosmoso departamentas

2020.06.12 11:05

Kosmoso departamentas. Kino ir muzikos galia

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Lietuvių kūrėjai buvo drąsūs, išradingi ir net ironiški“, – taip apie dokumentinį kiną sovietmečio pabaigoje kalba VU Komunikacijos fakulteto docentė dr. Renata Šukaitytė. Ji kartu su kolegomis neseniai išleido knygą „Politinis lūžis ekrane: (po)komunistinė transformacija Lietuvos dokumentiniame kine ir videomedžiagoje“.

Kokias asociacijas sukelia muzikos klausymas ir kiek tai nulemia asmeninė patirtis, o kiek kultūrinė ir socialinė aplinka? Apie tai pasakoja muzikos klausymą tyrinėjanti KTU ir VGTU lektorė dr. Ulrika Varankaitė.

Pasaulyje sparčiai mažėja paukščių. Pagal naujausią informaciją, Šveicarijoje neseniai išnyko kurapkos, o Šiaurės Amerikoje per pastaruosius 50 metų trečdaliu sumažėjo visų paukščių populiacijos. To priežastis aiškina ornitologas Marius Karlonas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.