Žinios. KT skelbs nutarimą dėl Širinskienės vadovautos laikinosios komisijos sudarymo teisėtumo

Lietuva ir Lenkija galutinai susitarė atverti abiejų šalių sienas nuo 10 val. ryto. Vidaus reikalų ministerija praneša, kad sprendimas buvo pasiektas po intensyvių derybų susitarus kaimynių šalių premjerams. Šiandien 10 val. pasienyje planuojamas Sauliaus Skvernelio ir Mateuszo Morawieckio susitikimas.

Konstitucinis Teismas skelbs nutarimą dėl parlamentarės Agnės Širinskienės vadovautos laikinosios komisijos sudarymo teisėtumo. Komisija tyrė galimą neteisėtą įtaką Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams. Dėl to 2018 m. į Konstitucinį Teismą kreipėsi opoziciniai konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai.

Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šiemet gali smukti kiek daugiau nei 8 proc. – panašiai kaip kitų Baltijos šalių. Toks scenarijus prognozuojamas, jei nekils antroji koronaviruso banga. Tarp didžiųjų Europos valstybių nuo pandemijos mažiausiai nukentėti turėtų Vokietija, o labiausiai – Jungtinė Karalystė, Italija ir Prancūzija. Pastarojoje jau kalbama apie „COVID kartą“ – gresiantį aukštą jaunų žmonių nedarbą.

Jungtinės Valstijos paskelbė sankcijas Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui Hagoje. Prezidento Donaldo Trumpo nurodymu, Vašingtonas uždraus atvykti į šalį ir taikys finansines sankcijas bet kuriam teismo pareigūnui, apsiėmusiam tirti galimus amerikiečių karo nusikaltimus Afganistane.

Sušvelninus koronaviruso apribojimus, Danijos sostinėje Kopenhagoje lankytojų vėl laukia istorinis Tivolio atrakcionų parkas. Bet tam, kad užtikrintų lankytojų saugumą, vienas seniausių pasaulyje atrakcionų parkų ėmėsi išmoningų priemonių.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau