Žinios. Ekonominės koronaviruso pasekmės: Prancūzijoje net prabilta apie „COVID kartą“

Lietuva ir Lenkija galutinai susitarė atverti abiejų šalių sienas nuo 10 val. ryto. Vidaus reikalų ministerija praneša, kad sprendimas buvo pasiektas po intensyvių derybų susitarus kaimynių šalių premjerams. Šiandien 10 val. pasienyje planuojamas Sauliaus Skvernelio ir Mateuszo Morawieckio susitikimas.

Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šiemet gali smukti kiek daugiau nei 8 proc. – panašiai kaip kitų Baltijos šalių. Toks scenarijus prognozuojamas, jei nekils antroji koronaviruso banga. Tarp didžiųjų Europos valstybių nuo pandemijos mažiausiai nukentėti turėtų Vokietija, o labiausiai – Jungtinė Karalystė, Italija ir Prancūzija. Pastarojoje jau kalbama apie „COVID kartą“ – gresiantį aukštą jaunų žmonių nedarbą.

Baltijos jūroje tęsiasi karinės NATO pratybos „BALTOPS“, kuriose dalyvauja ir du Lietuvos laivai „Skalvis“ ir „Aukštaitis“. Tai pirmosios didelės pratybos jūroje nuo koronaviruso pandemijos proveržio Europoje.

Tapytoja Sigita Maslauskaitė daug dėmesio savo kūryboje skiria krikščioniškajai ikonografijai. Ir šįvakar ji kviečia į naują parodą. Tapybos darbuose, kuriuos ji pradėjo kurti Vilniuje, šventųjų apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolyne, jo gyventojai – vienuoliai.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau