Žinios. EK siūlo Bendrijos šalių sienas atverti nuo birželio 15 dienos

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, įklimpęs į skandalą dėl namo Trakuose renovacijos, tvirtina, kad jis tvarkytas dabar jau mirusių tėvų lėšomis. Turtus jie esą susikrovė iš atgautų žemių. Tačiau LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad po tėvų mirties Narkevičius paveldėjo net daugiau žemės, nei šie buvo susigrąžinę.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jo pasitikėjimas susisiekimo ministru Jarslavu Narkevičiumi nesvyruoja, ir pasiaiškinti ministro neprašys – sako lauksiąs teisėsaugos institucijų išvadų.

Devyni iš devyniolikos naujų koronaviruso infekcijos atvejų susiję su židiniais Santaros klinikose bei Kernavėje vykusioje šventėje.

Europos Komisija siūlo vidines Europos Sąjungos šalių sienas visiškai atverti nuo birželio 15-os dienos, nuo liepos 1-osios įsileisti keliautojus iš Balkanų šalių – jose epidemiologinė padėtis panaši ar net geresnė nei bendrijoje. Svarstoma nuo liepos pirmosios vėl atnaujinti ir skrydžius į trečiąsias šalis.

Tiriamoje įtakingų verslo atstovų Valdo Sutkaus ir Manto Zalatoriaus galimos korupcijos byloje šiandien Specialiųjų tyrimų tarnyboje apklaustas buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Jungtinėse Valstijose įsižiebę protestai prieš rasizmą pasaulį verčia permąstyti ir kai kurių istorinių asmenybių vaidmenį. Įvairiose šalyse protestuotojai griauna ar niokoja Kolumbo, Anglijos karalienės Viktorijos ar Belgijos karaliaus Leopoldo II-ojo paminklus.

Lietuvoje pradėta dalyti parama vargstantiesiems. Pakete šalia maisto produktų ir higienos priemonės. Labdaros dalytojai sako, kad skurstančiųjų eilės dėl karantino ilgėja, jose – ir vis jaunesni žmonės.

Klaipėdos teisme atversta apeliacinė byla, kurioje prašoma griežtesnės bausmės pernai gegužę nepilnametę merginą pasikėsinusiam išžaginti, išprievartavusiam ir sumušusiam jurbarkiškiui.

Geriausia praėjusių metų Lietuvos lengvaatletė Živilė Vaiciukevičiūtė paskelbė apie karjeros pabaigą. Federacijos išplatintame pranešime sportininkė teigė, kad turi aiškų gyvenimo planą ir sprendimas baigti karjerą buvo gerai apgalvotas.

Žiniasklaidai pristatytas naujasis Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Donaldas Kairys sutiko, kad sėdo į karštą kėdę, bet tikisi, kad sostinės klubas taps sėkmingiausia jo karjeros stotele.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau