Dešimt balų. Kaip Lietuvos universitetuose vyks nuo rudens studijos: gyvai ar nuotoliniu būdu?

Dešimt balų

2020.06.11 16:30

Dešimt balų. Kaip Lietuvos universitetuose vyks nuo rudens studijos: gyvai ar nuotoliniu būdu?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pasaulio universitetai ruošiasi antrajai koronaviruso pandemijos bangai ir skelbia A, B ir C scenarijus. Daugybė pasaulio universitetų, ypač socialinių ir humanitarinių mokslų krypčių ketina kitais mokslo metais "persikelti" į virtualų pasaulį ir į auditorijas grįšti tik 2021-ųjų metų rudenį ar net 2022-aisiais. Tuo tarpu būsimus pirmakursius supažindina su universitetu pristatydami savo svetainėse trumpus filmuotus siužetus.

Dar kita dalis pasaulio universitetų renkasi tarpinį modelį: paskaitos vyks tik internetu, o praktiniai užsiėmimai, laboratoriniai darbai vyks kaip ir anksčiau, bet itin mažose studentų grupėse.

Ir tik paskiri pasaulio universitetai ketina tęsti tradicines paskaitas.

Kaip nuo rugsėjo vyks studijos Lietuvos universitetuose?

LRT radijo švietimo laidoje "Dešimt balų" dalyvauja: Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro direktorius, profesorius Gintaras Valinčius ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius, profesorius Kęstutis Petrikonis.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.